Vo svojej 100 stranovej správe sa (verejná ochrankyňa práv, pozn.) iba 1a pol stránky venovala tomu, čo ona sama pomenovala ako najzávažnejšie porušenie ľudských práv občanov na Slovensku. A to sú prieťahy v súdnom konaní, takže ja si myslím, že tí, ktorým sa to nepáčilo, hlasovali konzistentne, keď sa pani ombudsmanka nevie sa ani vyjadriť a dať odporúčania k tejto oblasti, ktorú sama pomenovala ako najhoršiu.

Ombudsmanka prieťahy pomenovala ako najčastejší - nie ako najzávažnejší problém porušenia ľudských práv u nás. Keďže tvrdenie Milana Krajniaka vytvára spojením nepresnej / nepravdivej a pravdivej informácie mylný dojem (že ombudsmanka neprikladá dostačnú váhu téme, ktorú ona sama označila za najzávažnejšiu), hodnotíme ho ako zavádzajúce. 

Verejná ochrankyňa práv v správe o činnosti za rok 2019 uvádza, že „prieťahy v súdnom konaní sú dlhodobo v činnosti VOP najčastejšie konštatovaným porušením základných práv a slobôd.“

Súdnym prieťahom ombudsmanka venuje jeden a pol strany z 98 stranovej správy (str. 49-50).

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Korona-ekonomika: Krajniak a Richter v Sobotných dialógoch

Ten, ktorý bol ministrom práce, je teraz poslancom - a naopak. 16.mája v rozhlase diskutoval Milan Krajniak (Sme rodina) a jeho predchodca Ján Richter (Smer-SD). „Ekonomika je už viac chorá ako občania," citovala na úvod moderátorka. Politici vysvetľovali, čo s tým.