Slovensko má 40-percentnú chybovosť pri žiadostiach o príspvky firmám, podnikateľom a zamestnancom zasiahnutým koronavírusom. Česko malo 80 percentnú chybovosť v týždni od 6. do 13. apríla. V čase relácie - t.j. 16. mája 2020 - bola chybovosť v Česku na úrovni 17 percent. Keďže Milan Krajniak vzal do porovnania správne čísla no z rôznych časových období a jeho záver z takéhoto porovnania skresľuje skutočnosť, hodnotíme jeho tvrdenie ako zavádzanie.  

Odhadujeme, že chybovosť sa pohybuje na úrovni okolo 40 %. Nejde však o zásadné chyby, sú to skôr drobné chyby v údajoch, poprípade chýbajúce údaje a podobne,” uviedlo slovenské Ministerstvo práce , sociálnych vecí a rodiny pre portál Demagóg.SK 28. mája 2020. 

Z čísel zverejnených rezortom vyplýva, že k 15. aprílu bola chybovosť 52 percentná, keďže z 22 524 došlých žiadostí žiadatelia vyplnili správne 11 756 

Podľa údajov Ministerstva práce a sociálnych vecí Českej republiky bola chybovosť pri podávaní žiadostí v programe Antivirus (česká verzia nástroja Kurzarbeit) v týždni od 6. apríla 80 percentná; od 13. apríla 63 percentná; od 20. apríla 38 percentná; od 27. apríla 28 percentná; od 5. mája 27 percentná a od 11. mája 17 percentná.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Korona-ekonomika: Krajniak a Richter v Sobotných dialógoch

Ten, ktorý bol ministrom práce, je teraz poslancom - a naopak. 16.mája v rozhlase diskutoval Milan Krajniak (Sme rodina) a jeho predchodca Ján Richter (Smer-SD). „Ekonomika je už viac chorá ako občania," citovala na úvod moderátorka. Politici vysvetľovali, čo s tým.