Pani Kolíková zo strany pána Šeligu povedala, že pán Fiačan to (kontakty Mojmíra Mamojku s Kočnerom, pozn.) skúma rýchlo a dôsledne a hlavne uviesť jednu vec, že pán Mamojka v senáte rozhodol v neprospech pána Kočnera

Ministerka spravodlivosti nemala výhrady voči rýchlosti, akou šéf Ústavného súdu skúmal kontakty sudcu Mamojku s Mariánom Kočnerom. Mamojkov senát rozhodol o tom, že Kočnerovo väznenie je v poriadku. Tvrdenie Erika Tomáša preto hodnotíme ako pravdivé. 

Mária Kolíková sa stretla s predsedom Ústavneho súdu Ivanom Fiačanom, aby zistila, ako a či dostatočne preveruje kontakty ústavného sudcu Mojmíra Mamojku s Mariánom Kočnerom. 

„Z rozhovoru bolo zrejmé, že pán predseda vníma všetky medializované informácie veľmi vážne a že v danej veci koná dostatočne rýchlo a dôsledne,“ uviedol hovorca rezortu Peter Bubla.

DenníkN ešte vo februári 2020 informoval, že Mamojka bol s Kočnerom v kontakte krátko pred Kočnerovým zadržaním v roku 2018. Mamojka pritom takýto kontakt dlho popieral. 

Peter Tóth ako svedok vypovedal, že Kočner cez neho u Mamojku vybavoval prepustenie z väzby. Mamojkov senát rozhodoval o Kočnerovej sťažnosti o väzbe, no zamietol ju. 

Mamojka neskôr povedal, že to bolo jasné a nebola o tom v senáte a diskusia. „To sa inak nedalo,“ tvrdil.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Šeliga a Tomáš na Markíze

Nemôžte robiť takýto záver. Je to neprofesionálne," upozorňoval Erik Tomáš (Smer-SD) moderátora relácie Na telo. V nedeľu 10. mája sa tam stretol s Jurajom Šeligom (Za ľudí). Diskutovali o pomalej štátnej pomoci firmám aj napätí v Smere. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.