Keď pán minister dovolí štátnemu tajomníkovi, aby nominoval na tretiu najdôležitejšiu ženu na ministerstve vnútra osobu, ktorá sa vyskytuje tam v odposluchoch, kde dokonca vyšetrovateľ povie, že bola podozrivá možno z nejakého daňové podvodu. Dnes už aj odišla pod tlakom týchto argumentov.

Koncom apríla odstúpila z postu generálnej tajomníčky služobného úradu Ministerstva vnútra Anna Bilecová. Do funkcie ju pôvodne navrhol štátny tajomník rezortu - niekdajší vyšetrovateľ kauzy Gorila - Lukáš Kyselica. Nomináciu odobrila aj vláda. 

Bilecovej meno sa objavilo v kauze vyplatenia nadmerných odpočtov DPH firmám blízkym Milanovi Chovancovi a Ladislavovi Piptovi. S Piptom si mala podľa informácií Nadácie Zastavme korupciu priateľsky telefonovať v čase, keď bola vedúcou kontroly na Daňovom úrade v Michalovciach. Má to vyplývať zo zachytených odposluchov. 

Bývalý vyšetrovateľ tejto kauzy Pavol Milan tvrdí, že „podozrenia proti pani Bilecovej vyplývajúce z dôkazov obsiahnutých vo vyšetrovacích spisoch sú právne relevantné a zakladajú oprávnené a dôvodné podozrenie proti nej."

Bilecová z funkcie odišla s odôvodnením, že odmieta byť terčom verejného lynču bez relevantných dôkazov. 

Tvrdenie Petra Pellegriniho hodnotíme ako ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Ekonomika: Sulík a Pellegrini na Markíze

„To znie to veľmi pekne a ľúbivo, čo hovoríte pán Pellegrini, to zjavne ste mali dobrého školiteľa," hovoril Richard Sulík (SaS) bývalému premiérovi (Smer). V nedeľu, 3. mája 2020 sa obaja politici stretli v relácii Na telo. Diskutovali o pomalej pomoci ekonomike, napätí v koalícii ale aj v strane Smer. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.