…mne bol sympatický model dvanástich voliteľov tzv. ktorý bol predložený do parlamentu minulé volebné obdobie…

V minulom volebnom období parlament rokoval o novom návrhu spôsobu voľby šéfa RTVS, ktorého mali voliť dvanásti volitelia. Tvrdenie Natálie Milanovej preto hodnotíme ako pravdivé. 

Podľa dnes platného Zákona o Rozhlase a televízii Slovenska volí generálneho riaditeľa RTVS parlament na návrh príslušného výboru. 

V roku 2018 predložili Marek Maďarič a Martin Poliačik návrh na zmenu spôsobu voľby, ktorý predpokladal zriadenie zboru voliteľov s dvanástimi členmi.

Mal medzi nich patriť riaditeľ Audiovizuálneho fondu, riaditeľ Fondu na podporu umenia, riaditeľ Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, člen reprezentujúci novinársku profesiu, prezident Slovenskej rektorskej konferencie, zástupca cirkví a náboženských spoločností, prezident Slovenského olympijského výboru, predseda Združenia miest a obcí Slovenska, člen navrhnutý združeniami zamestnávateľov, člen navrhnutý združeniami odborových zväzov, člen za oblasť ochrany záujmov osôb so zdravotným postihnutím a člen zvolený zamestnancami Rozhlasu a televízie Slovenska.

Výrok bol spomenutý v

, Norbert Dolinský

Kultúra: Laššáková a Milanová v TA3

„Nás médiá nemilovali," hovorila v nedeľu 26. apríla exministerka kultúry Ľubica Laššákova (Smer) svojej nástupkyni Natálii Milanovej (OĽaNO). „Napriek tomu nám nikdy nenapadlo, aby sme si zriadili nejaké naše vlastné vládne noviny." Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.