A dostanem sa do takej absurdnej situácie, že áno medzi krajinami, ktoré ľudia vnímajú, že nám pomáhajú, je napr. Ruská federácia. Faktom, že z Ruskej federácie žiadna žiadna pomoc neprišla.

Marcový prieskum agentúry Focus pre DenníkN ukázal, že 25 percent občanov hodnotí Rusko ako krajinu, ktorá Slovensku pomáha v boji s koronavírusom.

Podľa hovorcu Ministerstva zahraničných vecí Juraja Tomagu však rezort začiatkom apríla žiadnu pomoc od ruskej vlády neevidoval.

V skutočnosti nám Rusko nepomohlo nijako, zatiaľ čo Európska únia nám môže pomôcť niekoľkými miliardami eur, ktoré budú kľúčové na záchranu ekonomiky,“ potvrdil 18. apríla štátny tajomník rezortu Martin Klus. 

Demagóg.SK sa snažil túto informáciu overiť ešte raz na ministerstve, email však zostal bez odpovede. Tvrdenie Ivana Korčoka napriek tomu hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Zahraničná politika: Korčok a Blanár na Markíze

Pán minister, nesnažte sa ma prekrúcať." V nedeľu 19. apríla sa v Na telo stretli nový šéf slovenskej zahraničnej politiky Ivan Korčok (nominant SaS) a predseda zahraničnopolitického výboru parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Aj tejto debate vládol koronavírus.