Ten odklad odvodov to sú tie odvody tzv.  za zamestnávateľa. Tie si budú môcť odložiť. Ale súčasťou toho, čo bude priamo preplácať takýmito príspevkami štát, bude tá časť odvodov za zamestnanca a dokonca daň za zamestnanca, čiže na to dostanú nenávratný príspevok. To nebudú musieť vracať. To priamo odvedú, pretože to je vrátane toho príspevku, ktorým prispievame na platy zamestnancov.

29. marca 2020 vláda predstavila plán ekonomických opatrení s názvom „Prvá pomoc”. Chce ním zmierniť sociálne a ekonomické dôsledky pandémie koronavírusu. 

Podľa zverejneného návrhu si budú môcť firmy, ktorým klesli tržby o viac ako 40 percent, odložiť platenie odvodov za svojich zamestnancov. 

Štát tiež preplatí 80 percent hrubej mzdy zamestnanca (čistá mzda, odvody zamestnanca, daň z príjmov zamestnanca). Tvrdenie Milana Krajniaka preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Krajniak, Sulík a Mikulec na TA3

Noví ministri práce, hospodárstva a vnútra Milan Krajniak (Sme rodina), Richard Sulík (SaS) a Roman Mikulec) vysvetľovali 29. marca 2020 na TA3 vládny balíček ekonomickej pomoci. Opozíciu v diskusii nemali.