Sa pripravuje na Európskej komisii… špeciálny balík ešte pre jednotlivé štáty mimo týchto peňazí z eurofondov, z tých tzv. centrálnych bruselských, ktoré by mali byť natlačené späť do ekonomiky, ak by každý kto na koronavírus utrpel, aby sa z toho vedel pozviechať.

Európska komisia oznámila, že z tzv. rozpočtovej záruky Únie presunie miliardu eur ako záruku pre Európsky investičný fond. Ten má podnietiť banky, aby poskytovali dostatok peňazí malým a stredným podnikom. 

Komisia čaká, že takto sa k asi 100-tisíc firmám dostane viac ako 8 miliárd eur likvidity. 

Okrem toho, Európska centrálna banka plánuje nakúpiť finančné aktíva vo výške 750 miliárd eur, aby podporila ekonomiky štátov eurozóny. Tvrdenie Richarda Rašiho preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Eduard Heger a Richard Raši v Sobotných dialógoch

Už-minister financií Eduard Heger (OĽaNO) a už-nie-vicepremiér Richard Raši sa 21. marca stretli pri mikrofónoch rozhlasu. Diskutovali - ako v týchto týždňoch väčšina politikov - o koronavíruse. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.