A potraviny nebudú zatvorené, preto zatiaľ sa neukazuje, a ani v žiadnej inej krajine nesignalizovali nejakú komplikáciu s nedostatkom tovaru (inú než krátkodobú spôsobenú hromadnými nákupmi, pozn.).

V čase tvrdenia Petra Pellegriniho - t.j. k 15. marcu 2020 - nehlásili európske krajiny vážne problémy so zásobovaním potravinami. Jeho tvrdenia preto hodnotíme ako pravdivé. 

Ústredný krízový štáb prijal a Úrad verejného zdravotníctva 12. marca 2020 zaviedol viacero opatrení, ktorými chcú zabrániť šíreniu ochorenia Covid-19. Potraviny ponechali otvorené. 

Ministerka poľnohospodárstva Gabriela Matečná dnes uviedla, že na Slovensku je dostatok potravín a nie je dôvod na paniku. 

Produkcia potravín nie je podľa českého Ministerstva poľnohospodárstva ohrozená ani v Česku. Krajina navyše krízový plán a zásoby. Dostatok potravín hlásilo aj Taliansko.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Ešte-premiér Peter Pellegrini v RTVS

Už po prehratých voľbách, no ešte premiérom: Petrovi Pellegrinimu zostávalo do odovzdania funkcie pár dní, keď prišiel 15. marca diskutovať do verejnoprávnej televízie - s rúškom na tvári. Horúca téma: koronavírus.