Ja, keď som napr. informoval minulý týždeň o miliónoch tak som už to urobil v dobrej viere, pretože sme mali do pár hodín odletieť na Ukrajinu, musím povedať pravdu, s kufrom peňazí s 1.200.000 EUR v keši, aby sme vyplatili priamo 2 000 000 rúšok dodatočných ďalších, ktoré potrebujeme. Samozrejme, kým sme pripravovali celú túto aktivitu tak nám oznámili, že priekupník z Nemecka ich preplatil, zobral a už nám nedajú nič.

Ešte premiér Peter Pellegrini reagoval na kritiku, že krajina nemá dostatok ochranných pomôcok. Tvrdil, že štát chcel kúpiť rúška na Ukrajine, no nemecký priekupník mu ich vykúpil za viac. 

Už o deň neskôr však jeho slová poprel ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba. Skontrolovali sme všetky databázy, uskutočnili konzultácie na všetkých úrovniach a nezistili sme žiadne náznaky, že by sa taký objem rúšok predal do Nemecka,“ uviedol

Navyše, Ukrajina štyri dni predtým zakázala vývoz masiek na tvár. A ak to Slovensko plánuje urobiť, potom plánuje obchádzať zákon,” dodal Kuleba. 

Keďže z verejných zdrojov nie je možné spoľahlivo zistiť, či slovenskej strane „vykúpil” na Ukrajine objednané rúška údajný nemecký priekupník, hodnotíme tvrdenie Petra Pellegriniho ako neoveriteľné. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Ešte-premiér Peter Pellegrini v RTVS

Už po prehratých voľbách, no ešte premiérom: Petrovi Pellegrinimu zostávalo do odovzdania funkcie pár dní, keď prišiel 15. marca diskutovať do verejnoprávnej televízie - s rúškom na tvári. Horúca téma: koronavírus.