Ešte pred vypuknutím pandémie na Slovensku - začiatkom marca 2020 - Slovenská lekárnická komora  upozornila na nedostatočné technicko-materiálne vybavenie, chýbajúce ochranné rúška a ochranné obleky v ordináciách všeobecných lekárov.

Rúška boli už v tom čase nedostupným tovarom. Distribútora hlásili zdržanie pri dodávkach, prípadne prázdne sklady. 

Prvé zmluvy Správy štátnych hmotných rezerv týkajúce sa pandémie Covid-19 sa v Centrálnom registri zmlúv objavili 5. marca 2020.

SŠHR pre Demagog.SK uviedla, že „do momentu rozšírenia sa nákazy koronavírusom aj v Európe (...) nemala zákonnú povinnosť, ani požiadavku od orgánov krízového riadenia na zabezpečenie rúšok a ostatného zdravotníckeho materiálu, preto začala (...) rokovania s dodávateľmi okamžite po prijatí uznesenia vlády SR zo dňa 27.2.2020.” 

Keďže strešná lekárska organizácia potvrdila, že lekári nemajú dostatok (nie však žiadne) ochranných pomôcok, hodnotíme tvrdenie Borisa Kollára ako ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Matovič, Kollár, Sulík a Remišová v Sobotných dialógoch

„Nikto mi nebude hovoriť, či ja mám byť v takej frakcii alebo takej." - „Ja by som nechcela, aby našimi najbližšími partnermi bola strana Marine Le Pen." Hoci v rokovaniach o novej koalícii, nič si nedarovali. V nedeľu 7. marca prišli do Rádia Slovensko Igor Matovič (OĽaNO), Boris Kollár (Sme rodina), Richard Sulík (SaS) a Veronika Remišová (Za ľudí).