Keď v Čechách Lenka Bradáčová, štátna zástupkyňa, chcela usvedčiť Davida Ratha, ktorého potom zavreli za korupciu, politika, tak musela sa práve odstrihnúť od tejto povinnosti informovať nadriadených, lebo sa bála, že tie informácie sa vynesú tej protistrane. Keď sa odstrihla, nedodržala vlastne pravidlá, usvedčila korupčníka a korupčník je v base, čiže my aj podobný systém navrhujeme na Slovensku.

Český exminister a hejtman Davod Rath bol v roku 2012 políciou zadržaný s krabicou vína, v ktorej bol úplatok 7 miliónov eur. O sedem rokov neskôr súd politika právoplatne odsúdil na sedem rokov väzenia. 

Prípad na Štátnom zastupiteľstve dozorovala Lenka Bradáčová. V rozhovore pre časopis .týždeň povedala, že jedným z dôvodov, prečo o kauze neunikli informácie a zásah sa podaril, bolo aj jej utajenie pred nadriadenými. 

„Ja som im to nepovedala, hoci to bolo v rozpore s vtedajšími predpismi. Keď som potom nastúpila na Vrchné štátne zastupiteľstvo v Prahe, zrušila som povinnosť nižších orgánov informovať nadriadené zložky o všetkých prípadoch, kde bolo začaté operatívne preverovanie. Ten, kto na kauze nepracuje, by o nej jednoducho nemal vedieť.” 

Tvrdenie Igora Matoviča preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Matovič, Kollár, Sulík a Remišová v Sobotných dialógoch

„Nikto mi nebude hovoriť, či ja mám byť v takej frakcii alebo takej." - „Ja by som nechcela, aby našimi najbližšími partnermi bola strana Marine Le Pen." Hoci v rokovaniach o novej koalícii, nič si nedarovali. V nedeľu 7. marca prišli do Rádia Slovensko Igor Matovič (OĽaNO), Boris Kollár (Sme rodina), Richard Sulík (SaS) a Veronika Remišová (Za ľudí).