V súčasnosti neexistujú žiadne verejné informácie, ktoré by s určitosťou potvrdili alebo vyvrátili pravdivosť Kotlebovho tvrdenia, že straníci ĽSNS nepoznajú Mariana Kočnera ani Alenu Zsuzsovú, výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 

Výrok súvisí s informáciami zverejnenými v šifrovanej komunikácii z aplikácie Threema zo dňa 10. marca 2019. Marian Kočner mal podľa nich napísať Alene Zsuzsovej, že strana ĽSNS podporí Ficovu vládu. Malo ísť o protislužbu za to, že Najvyšší súd nerozhodol označiť stranu za fašistickú.

V Kočnerovej komunikácii sa taktiež spomína plánované stretnutie s Jánom Cuperom, ktorý kandidoval v parlamentných voľbách v roku 2016 za ĽSNS a podľa Kočnera bol Kotlebovým “najbližším poradcom”. Cuper sa do parlamentu nedostal, no určitý čas pôsobil ako asistent poslanca ĽSNS Juraja Kolesára. 

Podľa vyjadrenia ĽSNS sa ich cesty rozišli a ďalej s Cuperom nespolupracovali. Strana tiež tvrdí, že nemala žiadnu vedomosť o komunikácii Cupera s Kočnerom.

Podpredseda strany Martin Beluský vyhlásil, že nikto z vedenia strany nikdy nekomunikoval s pánom Kočnerom.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Duel Igora Matoviča a Mariána Kotlebu

„Nemôžete akýchkoľvek ľudí porovnávať s opicami." - „IQ môžem porovnávať." Prvú februárovú nedeľu si za stôl v RTVS sadli Marián Kotleba (ĽSNS) a Igor Matovič (OĽaNO). Rozprávali sa o Threeme aj o šekoch na sumu 1488 eur.