A ja som bol preto, na pozvanie pána premiéra Orbána, na južnej schengenskej hranici maďarsko-srbskej, kde sám Viktor Orbán povedal, že za posledné mesiace eviduje extrémny nárast (migrantov, pozn.), dokonca na maďarskej.

Je pravda, že Peter Pellegrini navštívil maďarsko-srbskú hranicu práve na pozvanie Viktora Orbána, ktorý informoval o prudkom náraste pokusov o nelegálne prekročenie maďarských hraníc. Do Európy sa podľa neho chystá až 100 tisíc migrantov. Tvrdenie Petra Pellegriniho hodnotíme ako pravdivé. 

13. februára 2020 navštívil predseda vlády Peter Pellegrini južnú hranicu Maďarska spolu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Stretnutie sa uskutočnilo na maďarsko-srbskej schengenskej hranici pri obci Röszke.

Stretnutie sa uskutočnilo na návrh Viktora Orbána. Dôvodom mal byť prudký nárast pokusov o nelegálny prechod maďarských hraníc - za tento rok viac ako 5 tisíc. Orbán povedal, že na tzv. Balkánskej ceste do Európy sa v súčasnosti pohybuje okolo 100 tisíc migrantov. 

TASR o stretnutí informovala: Orbán varoval pred rastom tlaku migrantov na južné hranice Maďarska a zdôraznil, že so zlepšením počasia bude prichádzať čoraz viac migrantov k hraniciam, pričom mnohí z nich to robia organizovaným spôsobom. Za hranicami čaká stotisíc migrantov na vstup na územie Európskej únie.”

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Peter Pellegrini versus Andrej Kiska

„Nechajte ma dohovoriť." -„Ja som nič nepovedal." Dva týždne pred voľbami sa v RTVS stretol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a Andrej Kiska (Za ľudí). Rozprávali sa o dôchodkoch, nemocniciach či spornej videonahrávke o pozemku exprezidenta.