Ministerstvo vnútra je zodpovedné len asi za zhruba 6 000 žiadostí (o vydanie hlasovacieho lístka – pozn.), to sú ľudia, ktorí nemajú trvalý pobyt a im to posiela priamo Ministerstvo vnútra, tam boli asi 2 alebo 3 pochybenia nejaké.

Podľa dostupných informácií Ministerstvo vnútra SR (MV SR) evidovalo 2 pochybenia z celkových cca 6 tisíc žiadostí o vydanie hlasovacieho lístka, ktoré spadajú do agendy rezortu vnútra. Tvrdenie Petra Pellegriniho preto označujeme ako pravdivé.

MV SR je zodpovedné iba za hlasovacie lístky pre občanov SR, ktorí nemajú trvalý pobyt na území SR. Týchto žiadostí ministerstvo k 9. februáru evidovalo okolo 6 tisíc. 

Za zvyšok žiadostí o voľbu zo zahraničia, čo je približne 49 tisíc, nesú zodpovednosť obce (samosprávy). V tomto prípade bol počet pochybení vyšší - okolo 200. Podľa MV SR zlyhal ľudský faktor.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Peter Pellegrini versus Andrej Kiska

„Nechajte ma dohovoriť." -„Ja som nič nepovedal." Dva týždne pred voľbami sa v RTVS stretol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a Andrej Kiska (Za ľudí). Rozprávali sa o dôchodkoch, nemocniciach či spornej videonahrávke o pozemku exprezidenta.