Takto v pondelok sme boli v Cannes pred vilou ministra financií Počiatka. Vila, ktorá možno stála 20 000 000. Nikto nevie. Na takej ulici, kde naozaj tie vily stoja od dvoch do 120.000.000 EUR.

20. januára natočil Igor Matovič a ďalší členovia OĽaNO video z Cannes na Francúzskej riviére. Vo videu tvrdia, že vo vile, pred ktorou stoja, býva bývalý minister financií a dopravy ze Smer - SD Ján Počiatek.

Cez obchodnú informačnú službu societe.fr sa dá zistiť, že na uvedenej adrese 135 BD LEADER 06150 Cannes je registrovaná Počiatkova firma Paladin, na meno Ján Počiatek. Vili v Cannes Počiatek priznal v rozhovore pre Plus 7 dní vo februári 2020. 

Podľa Trendu stoja vily s parametrami tej Počiatkovej približne 3 milióny eur.

Keďže nie je možné z verejne dostupných zdrojov overiť hodnotu Počiatkovej vily ani to, koľko v danej lokalite obdobné sídla stoja, hodnotíme výrok ako neoveriteľný.

Výrok bol spomenutý v

, Norbert Dolinský

Boj o konzervatívneho voliča: Matovič a Hlina na TA3

Koncom januára sa na TA3 stretli Igor Matovič (OĽaNO) a Alojz Hlina (KDH). Okrem iného sa pretekali v tom, kto má najmenej bratislavskú kandidátku do volieb. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.