Máme najviac pedagógov (…) Máme najviac zdravotníkov, najviac lekárov, najviac primátorov a starostov na kandidátke. Máme najmenej právnikov.

KDH má na kandidátke najviac pedagógov, lekárov, starostov a spomedzi relevantných strán najmenej právnikov (spolu s ĽSNS). Z relevantných strán má o jedného zdravotníka viac ĽSNS. Tvrdenie Alojza Hlinu hodnotíme ako celok ešte ako pravdivé’.  

Podľa analýzy kandidátnych listín DenníkaN kandiduje najviac - 17 učiteľov - za KDH, o dvoch viac ako za strany Za ľudí a MKS. 

Za KDH kandiduje 12 lekárov, čo je o štyroch viac ako u Smeru-SD, ktorý sa umiestnil na druhej priečke. 

Počet právnikov na kandidátke KDH je zhodný s kandidátkou ĽSNS. Obe strany ich majú sedem. Sú aj strany s menším počtom právnikov - no tie nemajú šancu dostať sa do parlamentu.

Najviac primátorov a starostov kandiduje za Most-Híd a KDH (po 38).

Za KDH kandidujú aj tri zdravotné sestry a jeden záchranár. Viac - celkom 7 - ich kandiduje za stranu Starostovia a nezávislí kandidáti. Za ĽSNS kandidujú 4 sestry a 1 zdravotný záchranár.

Výrok bol spomenutý v

, Norbert Dolinský

Boj o konzervatívneho voliča: Matovič a Hlina na TA3

Koncom januára sa na TA3 stretli Igor Matovič (OĽaNO) a Alojz Hlina (KDH). Okrem iného sa pretekali v tom, kto má najmenej bratislavskú kandidátku do volieb. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.