My sme zastali napr. to, aby pani Jankovská mohla byť napr. povedzme, v akom súde už neviem.

Pri nominácií Moniky Jankovskej na post členky Súdnej rady koaličná strana Most-Híd, ale predovšetkým vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), odmietli jej nomináciu. Tvrdenie Bélu Bugára preto hodnotíme ako pravdivé. 

Monika Jankovská sa v roku 2012 stala štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti, pričom si pozastavila výkon funkcie sudkyne Krajského súdu v Trenčíne. V roku 2016 kandidovala do parlamentu za Smer-SD, no neuspela. V roku 2017 ju poslanec Smeru a šéf ústavnoprávneho výboru Róbert Madej navrhol na členku v súdnej rade. 

Vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) trvala na tom, že v Súdnej rade nemajú sedieť politici ani sudcovia. Za Žitňanskú sa jednoznačne postavil Most-Híd. Vyhlásil, že Jankovskú nepodporí a ak ju koalícia zvolí s pomocou opozície, bude to považovať za zásadné porušenie koaličnej zmluvy. 

Mediálny poradca bývalého premiéra Fica a poslanec Smeru Erik Tomáš povedal, že „Smer sa pri všetkých otázkach vrátane personálnych bude správať tak, aby bol v koalícii pokoj a mohla v pokoji pokračovať ďalej.“

Monika Jankovská sa členkou Súdnej rady nestala.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Bugár a Truban v RTVS

Krátko po tom, ako polícia zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, sa v O päť minúť dvanásť stretli Béla Bugár (Most-Híd) a Michal Truban (PS/Spolu). Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.