Sa mi podarilo, zo začiatku aj proti vôli koaličných partnerov, napr. zrušiť Mečiarove amnestie.

Na marcovej schôdzi v roku 2017 za vládny návrh ústavného zákona, ktorým boli zrušené tzv. Mečiarove amnestie, hlasovalo v 3. čítaní dokopy 124 poslancov, vrátane klubov Smer-SD, SNS, Most-Híd, OĽaNO, Sme rodina, časti poslancov SaS aj nezaradených poslanci okolo Miroslava Beblavého. 

V minulosti akékoľvek návrhy na zrušenie amnestií zmietli koaličné strany zo stola. Opozícia do roku 2017 predložila dokopy 8 návrhov, prešiel až ten deviaty, pri ktorom sa našiel konsenzus naprieč celým parlamentom. 

Béla Bugár bol jedným z iniciátorov zrušenia amnestií a svojich koaličných partnerov presviedčal, aby tak ako koalícia spravili. Jeho tvrdenie preto považujeme za ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Bugár a Truban v RTVS

Krátko po tom, ako polícia zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, sa v O päť minúť dvanásť stretli Béla Bugár (Most-Híd) a Michal Truban (PS/Spolu). Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.