Kto zastavil výstavbu diaľnic? Veď vy ste boli, pán Bárdos, poslancom vtedy, keď 98 – 2002 sa zastavila výstavba diaľnice.

Gyula Bárdos bol poslancom SMK v rokoch 1998-2002, kedy bola strana súčasťou vládnej koalície. Vládu Vladimíra Mečiara vtedy vystriedala vládua Mikuláša Dzurindu.

Tá prijala Koncepciu rozvoja diaľničnej infraštruktúry na roky 1999 až 2002. Cieľ predchádzajúcej vlády postaviť ročne 45 km diaľnic Dzurindova vláda pozmenila a v pláne ponechala len tie úseky, ktoré vyhodnotila ako finančne zvládnuteľné a ekonomicky efektívne.

Preto došlo k zastaveniu výstavby niektorých plánovaných úsekov. Tvrdenie Štefana Harabina preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Norbert Dolinský

Harabin, Chmelár, Drucker a Bárdos na TA3

V prvú novoročnú diskusnú nedeľu si za stôl v TA3 sadli Štefan Harabin (Vlasť), Eduard Chmelár (Socialisti), Tomáš Drucker (Dobrá voľba) a Gyula Bárdos (MKS - MKP). Hovorili o Threeme, Gorile aj o americkom útoku v Iraku. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.