Slovensko bolo Európskou komisiou za rok 2017 v zdravotníctve hodnotené ako najvyšší pokrok, to v živote nedostalo také hodnotenia.

Slovenské zdravotníctvo bolo v roku 2017 hodnotené ako „prekvapivý skokan”- nie však v rebríčku Európskej komisie. Nie je zrejmé, aké hodnotenie má Tomáš Drucker na mysli. Tvrdenie Tomáša Druckera preto hodnotíme ako neoveriteľné. 

V roku 2017 skočilo slovenské zdravotníctvo v rebríčku Euro Health Consumer Index z 23. na 13. miesto (.pdf, s. 14). Zostavuje ho švédsky think tank Health Consumer Powerhouse. 

Hodnotitelia nazvali Slovensko „prekvapivým skokanom”, titul skokan roka však získala Čierna hora, ktorá si medziročne polepšila o 11 priečok - teda o jednu viac než Slovensko.

V roku 2015 bolo Slovensko na 24. mieste (.pdf, s. 14) a v roku 2014 na 21. (.pdf, s. 26). 

Najbližšie výsledku z roku 2017 bolo v roku 2012, kedy v celkovom hodnotení obsadilo 16. priečku (.pdf, s. 1). V roku 2018 si Slovensko pohoršilo a skončilo na 17. pozícii (.pdf, s. 13).

Európska komisia v správe o Slovensku za rok 2017 o.i. konštatuje, že zdravotníctvo sa naďalej zadlžuje, pokračujú reform na zefektívnenie výdavkov, krajina má stále nedostatok zdravotníckych pracovníkov a lekárov, no kvalita starostlivosti sa zlepšuje (s. 22).

Demagóg.SK pri hľadaní spomínaného hodnotenia oslovil aj Európsku komisiu, ani v ňou poskytnutom prehľade však takéto porovnanie nenašiel Tomáš Drucker na žiadosť o vyjadrenie nereagoval.

Výrok bol spomenutý v

, Norbert Dolinský

Harabin, Chmelár, Drucker a Bárdos na TA3

V prvú novoročnú diskusnú nedeľu si za stôl v TA3 sadli Štefan Harabin (Vlasť), Eduard Chmelár (Socialisti), Tomáš Drucker (Dobrá voľba) a Gyula Bárdos (MKS - MKP). Hovorili o Threeme, Gorile aj o americkom útoku v Iraku.