Stožiar napríklad, za 60 tisíc, ktoré sa ľudia vyskladali, mediálne klamstvo, búchol blesk, Boris Kollár objednal Fun rádio správu, že odtrhlo zástavu.

Pre tvrdenie Andreja Danka nie sú z verejných zdrojov k dispozícii žiadne dôkazy. Žiaden na požiadanie nedodal ani predseda SNS. Pre Demagóg.SK jeho slová poprelo Fun Rádio aj Boris Kollár. Dankovo tvrdenie preto hodnotíme ako nepravdivé. 

Andrej Danko hovorí o situácii z leta 2019, kedy mal do novo postaveného stožiara pred parlamentom udrieť blesk. Na stožiar sa podľa Kancelárie Národnej rady poskladalo viac ako 100-tisíc ľudí, prispeli takmer 60-tisíc eur. 

Programový riaditeľ Fun Rádia Marek Mikušek pre Demagóg.SK uviedol, že nie je pravdou, že by si Boris Kollár objednal vo Fun rádiu Vami uvedenú správu.”

Že taká správa odznela, nevedel vylúčiť ani overiť - archív vysielania vraj majú len za posledných 45 dní. Zdôraznil však, Boris Kollár nijakým spôsobom nezasahuje do vysielania Fun rádia” a je „akcionárom bez kompetencií štatutára”.

Môžem čestne a verejne vyhlásiť, že som si nikdy nič také v rádiu neobjednal ani nezadal! (...) Nikdy som nerobil štvavú kampaň proti nikomu! Nikdy som neobjednal kompro proti žiadnemu politickému oponentovi a dávam si na túto moju, z môjho pohľadu, výhodu veľký pozor!” uviedol pre Demagóg.SK Boris Kollár.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Nedeľný duel Andreja Danka a Richarda Sulíka

„Vy ste dnes jedovatý, čo sa Vám stalo?” – „A prečo sa staráte, keď ja rozprávam?” Richard Sulík (SaS) a Andrej Danko (SNS) si 15. decembra 2019 v O päť minút dvanásť nič nedarovali. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.