Kým sa nevedelo o tom, že (Bašternák, pozn.) má nejaké podivné odpočty, tak vyšetrovateľka nevidela dôvod na začatie trestného stíhania a pán špeciálny prokurátor Kováčik povedal, že je to v poriadku. Akonáhle prišiel do médií materiál – uznesenie na papieri, kde bolo odmietnuté toto trestné stíhanie a bolo to medializované, tak samozrejme sa polícia rozhýbala, prokuratúra sa rozhýbala a zrazu pán Bašternák je dnes právoplatne odsúdený.

Polícia najprv odmietla stíhať Ladislava Bašternáka, posvätil jej to špeciálny prokurátor Duśak Kováčik. Prípad znovu otvorila a dostala pred súd až po jeho medializácií a veľkom verejnom tlaku. Vyjadrenie Gábora Grendela preto považujeme za pravdivé. 

Vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry Tatiana Ujváryová odmietla v roku 2014 trestné oznámenie Kriminálneho úradu daňovej správy, ktorý mal pri Ladislavovi Bašternákovi podozrenie na podvody s vratkami DPH. Jej postup odobril špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

V marci 2016 DenníkN a Trend zistili, že Ujváryová pri preverovaní opomenula mnohé dôležité skutočnosti. Po tejto medializácii - o mesiac neskôr - polícia predsa len trestné stíhanie začala

V marci 2019 Krajský súd v Bratislava potvrdil Bašternákovi 5-ročný trest pre neodvedenie daní a poistného.

Výrok bol spomenutý v