Boli sme svedkami toho, ako Robert Kaliňák, ktorý je už dnes chvalabohu politickým dôchodcom, riadil nielen jednu redaktorku, ale riadil kompletne celú redakciu. Ako sa vyhrážal novinárom stratou zamestnania, pokiaľ nebudú písať na v tom čase vládnych politikov to, čo on si želal, pokiaľ ich nebudú diskreditovať.

Prepisy odposluchov z roku 2011 ukazujú neštandardný vzťah Roberta Kaliňáka a redaktorky Pravdy Vandy Vavrovej. Kaliňák Vavrovej hovorí, čo má robiť a aký článok má v novinách vyjsť. Varuje, že to bude riešiť so šéfredaktorkou a pripomína, že Vavrová má byť jeho spojkou k nej. 

Hoci tieto telefonáty zakladajú podozrenie, že Robert Kaliňák - okrem konkrétnej redaktorky - úkoloval resp. mal vplyv aj na konanie šéfredaktorky, interpretácia, že „riadil kompletne celú redakciu” posúva faktický základ týchto udalostí do krajnej polohy (zveličuje ho), na ktorú takto nie sú dôkazy. Výrok preto hodnotíme ako zavádzanie. 

V roku 2011 média zverejnili prepis telefonátov medzi vtedy opozičným politikom Robertom Kaliňákom a redaktorkou denníka Pravda Vandou Vavrovou. 

Kaliňák Vavrovej hovorí, že by „rád (by som) videl tie štyri titulky, bejby.” Tlačí na spracovanie tém, ktoré jej posunul. A pripomína, že Vavrová má byť jeho „komunikačným prostriedkom” k Nore. Nora Slišková bola v tom čase šéfredaktorkou Pravdy. 

Kaliňák tiež použil formuláciu, ktorá pôsobí ako vyhrážka editorke, ktorá mala zdržiavať dohodnutú tému. Jeden z nenapísaných článkov sa mal týkať údajnej rýchlej jazdy vtedajšieho policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. 

Vavrová ani Kaliňák pravosť ich rozhovoru nepopreli. Slišková uviedla, že Vavrová nie je „nijaká spojka.”

Redaktorku Vavrovú odpočúvalo Vojenské obranné spravodajstvo. Rezortu obrany vtedy šéfoval Ľubomír Galko, ktorého po kauze odpočúvania novinárov premiérka Iveta Radičová navrhla odvolať z funkcie. 

Podľa denníka SME Vavrová v minulosti musela z Pravdy odísť.  Omylom poslala kolegyni SMSku, ktorú chcela poslať Robertovi Kaliňákovu. Bývalý šéfeditor denníka Mikuláš Sliacky tvrdí, že v správe boli Vavrovej domnienky o vedení redakcie. 

Demagóg.SK oslovil so žiadosťou o vyjadrenie aj Ľubomíra Galka. Jeho poslanecký asistent Peter Kolár síce odpovedal, neposkytol však žiaden dôkaž či aspoň indíciu svedčiacu o vplyve Roberta Kaliňáka na „komplet celú redakciu”.

Pán Kaliňák sa vo svojich kruhoch rád tým sám chvalil, zrejme i preto sa to tak ľahko rozšírilo. Nie je vec, ktoru by, žiaľ, on sám rád nepoprel," uviedol Kolár.

Robert Kaliňák sa koncom roku 2018 vzdal mandátu poslanca.

Výrok bol spomenutý v