Bez mega peňazí, ktoré mala pani Čaputová, ktorej pomáhali progresívci, s ktorými spolupracuje pán Hlina, som mal bez bilbordov, bez všetkého takmer 15%. (…) A ešte sú zaznamenané podvody, ktoré musí prešetriť Ústavný súd.

Podľa Záverečnej správy minula kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová na volebnú kampaň spolu takmer 500-tisíc eur - z toho v prvom kole 475-tisíc eur. Okrem nej samotnej ju ako tretia strana podporilo Progresívne Slovensko (81-tisíc eur), strana Spolu (478 eur), Michal Truban (27-tisíc eur) a Michal Styk (41-tisíc eur). 

Kandidát Štefan Harabin minul podľa Záverečnej správy na prezidentskú kampaň 344-tisíc eur. Tretie strany, ktoré by robili kampaň v jeho prospech, registrované neboli

Harabin sa síce dostal len do prvého kola a nemal teda výdavky na kampaň v druhom kole, aj v prvom mal však - vychádzajúc z oficiálne vykázaných čísel - výrazne nižšie výdavky ako Čaputová a nemal podporu tretích strán. 

Štefan Harabin ohlasoval kampaň bez billboardov. Na zopár sa objavil, neboli však jeho. 

Kresťansko-demokratické hnutie Alojza Hlinu uzatvorilo v júni 2019 s koalíciou PS/Spolu tzv. dohodu o neútočení. 

Štefan Harabin dosiahol v prvom kole prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnili 16. marca 2019, 14,34 % hlasov. Ústavný súd stále nerozhodol o dvoch z piatich podnetov na prešetrenie výsledkov prezidentských volieb. Prvé tri zamietol. 

Výrok ako celok celkovo hodnotíme ako ešte pravdivý.

 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Anka Žitná

Duel Alojza Hlinu a Štefana Harabina

V nedeľu 13. októbra sa Štefan Harabin a Alojz Hlina postavili zoči voči na TA3. Rozprávali sa o Harabinovom miešaní politiky s funkciou sudcu ale aj o tom, čo dokážu tzv. big data.