My sme mali minulý týždeň programovú konferenciu o doprave, mali sme vo Višňovom. To bola piata v poradí, ešte máme šiestu.

Alojz Hlina vo svojom tvrdení - ale aj na Facebooku - odkazuje na septembrové a októbrovú konferenciu Nadácie Antona Tunegu. Témami bolo poľnohospodárstvo, ochrana lesov, školstvo, zdravotníctvo a doprava. 

Facebooková udalosť ani web Nadácie však o týchto stretnutiach nehovoria ako „programových konferenciách KDH”. Strana s Nadáciou úzko spolupracuje, dvaja jej výrazní predstavitelia sú členmi nadačnej správnej rady. KDH však na facebookových udalostiach ani na webe nefiguruje ako partner či spoluusporiadateľ konferencií. 

Informácie dostupné z verejných zdrojov teda tvrdenie Alojza Hlinu nepodporujú. Správca Nadácie Antona Tunegu Marek Degro však pre Demagóg.SK potvrdil, že „Nadácia organizovala tieto (konferencie) s cieľom prípravy programu najmä pre KDH.”

Tvrdenie Alojza Hlinu preto považujeme za pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Anka Žitná

Duel Alojza Hlinu a Štefana Harabina

V nedeľu 13. októbra sa Štefan Harabin a Alojz Hlina postavili zoči voči na TA3. Rozprávali sa o Harabinovom miešaní politiky s funkciou sudcu ale aj o tom, čo dokážu tzv. big data.