A ja som vyhral na tom milión korún, pretože denník SME klamal o mne a ja som vyhral (o kauze odsúdenia kňaza Bystríka Janíka, pozn.).

Štefan Harabin v roku 2009 skutočne vyhral súdny spor s vydavateľstvom denníka Sme. Vydavateľ mu musel vyplatiť odškodné 33 194 eur. 

V roku 2011 však Ústavný súd skonštatoval, že výška odškodného bola neprimeraná a vec vrátil na Krajský súd. Ten napriek nálezu zostal pri pôvodnej sume 33-tisíc eur. 

V apríli 2016 Ústavný súd o prípade rozhodoval znova. „Rozsudok od počiatku trpí argumentačným deficitom pri posudzovaní následkov zásahu do práva na ochranu osobnosti pre fyzickú osobu, ktorá je osobou verejného záujmu a ktorá musí akceptovať väčšiu mieru kritiky ako iní občania,” uviedli ústavní sudcovia v rozhodnutí.

Keďže tvrdenie Štefana Harabina opomína skutočnosti, ktoré sú pre hodnotenie pripadu podstatné a nehovorí celú pravdu, hodnotíme výrok ako zavádzajúci.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Anka Žitná

Duel Alojza Hlinu a Štefana Harabina

V nedeľu 13. októbra sa Štefan Harabin a Alojz Hlina postavili zoči voči na TA3. Rozprávali sa o Harabinovom miešaní politiky s funkciou sudcu ale aj o tom, čo dokážu tzv. big data.