Čo sa týka Ľuba Galka, nebol zvolený ani do príslušného výboru kvôli kauze, kedy ako minister obrany… nevyjasnili sa ešte záležitosti okolo zneužitia odpočúvacieho zariadenia.

Galko nebol zvolený do komisie na kontrolu odposluchov. Trestné stíhania súvisiace s kauzou nelegálneho odpočúvania stále bežia. Výrok preto hodnotíme ako ešte pravdivý. Ľubomír Galko nebol v roku 2016 zvolený do tzv. Komisie na kontrolu odposluchov. Nezískal dostatok hlasov v Osobitnom výbore parlamentu na kontrolu Vojenského spravodajstva. 

Dôvodom bola aj kauza z roku 2011, pre ktorú ho vtedajšia premiérka Iveta Radičová odvolala z postu ministra obrany. Vojenské spravodajstvo, ktoré pod rezort patrí, vtedy odpočúvalo novinárov. Galko sa bráni, že odpočúvanie sa dialo so súhlasom súdu. 

Vo februári 2012 padli prvé obvinenia, o štyri roky neskôr podal prokurátor obžalobu voči piatom osobám. Súdy si však prípad roky posúvali. Sudca, ktorý ho mal naposledy, išiel vo februári 2019 do dôchodku. 

Vyšetrovanie nepotvrdilo, že by bol do odpočúvania zapojený aj Galko. Bol však podozrivý, že mohol prezradiť utajované skutočnosti. Na jeseň 2016 polícia trestné stíhanie zastavila. V marci 2018 Generálna prokuratúra nariadila trestné stíhanie znovuotvoriť.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Danko a Truban v Sobotných dialógoch

Predseda SNS Andrej Danko a líder Progresívneho Slovenska Michal Truban si to 14. septembra argumentačne rozdali v Sobotných dialógoch. Hovorili o daniach, zadlžnovaní krajiny ale aj o kauze Petra Plavčana a Trubanovom videu o drogách.