A všeobecne je to (Robert Fico, pozn.) človek, ktorý teda 2014 nechcel byť v politike, ktorý 2010 chcel dokončiť diaľnicu do Košíc…

Robert Fico v apríli 2009 povedal, že „môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem.“ Odvtedy kandidoval za prezidenta a viedol stranu Smer do parlamentných volieb v roku 2016.

V júli 2007 na spoločnej tlačovej konferencii s vtedajším ministrom dopravy Ľubomírom Vážnym Robert Fico uviedol: „Toto je záväzok, ktorý sme prijali ako celá vládna koalícia v roku 2006. Sme toho názoru vo vláde Slovenskej republiky, že je potrebné sprísniť tieto podmienky, ktoré sme schválili v roku 2006 a urobiť všetky nevyhnutné opatrenia na to, aby sa nám podarilo v roku 2010 spojiť Bratislavu a Košice jedným systémom diaľnic a rýchlostných komunikácií.

Tento termín bol viackrát presunutý, momentálny predpoklad hovorí o dokončení diaľnice D1 v roku 2025. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Rozdelená SaS: Richard Sulík na TA3

Predseda SaS Richard Sulík bol v nedeľu 8. septembra 2019 hosťom relácie V politike. Vysvetľoval dianie na mimoriadnom kongrese, svoj vzťah s Mariánom Kočnerom aj návrh strany na bezplatné dobrovoľné sterilizácie.