… Jozef Rajtár prispel k tomu, že Marián Kočner je tam, kde je. I keď tie dôvody boli jeho zabásnutia boli súviseli najmä s Televíziou Markíza a so zmenkami.

Marián Kočner je väzobne stíhaný práve - a nie najmä - pre kauzu zmenky. Jozef Rajtár na neho podal viacero trestných oznámení - no v iných kauzách. K tomu, že Kočner sedí vo väzbe, Rajtár teda neprispel. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.

Marián Kočner je väzobne stíhaný v kauze „zmenky”. Trestné oznámenie na neho podala Televízia Markíza. Najvyšší súd ho do väzby poslal v júni 2018, pretože sa obával, že bude ako obvinený pokračovať v trestnej činnosti. Dôvody Kočnerovho „zabásnutia” teda súviseli len - a nie  „najmä” - s kauzou zmeniek. V apríli 2019 rozšíril súd jeho väzbu aj na útekovú. Kočner sa pre zmenky medzičasom postavil pred súd.

Poslanec SAS Jozef Rajtár podal v júni 2017 na Mariána Kočnera trestné oznámenie pre podozrenie z krátenia daní pri prevode bytov v komplexe Five Star Residence. V októbri 2018 polícia Kočnera obvinila. Ďalšie trestné oznámenie podal Rajtár v marci 2018 - pre podozrenie, že ekonomické trestné činy pri sporných prevodoch vykonala organizovaná skupina.

Rajtár v októbri 2018 pre aktuality.sk povedal, že až do zadržania Kočnera mal policajnú ochranu. Pridelili mu ju v súvislosti s nebezpečným vyhrážaním sa.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Rozdelená SaS: Richard Sulík na TA3

Predseda SaS Richard Sulík bol v nedeľu 8. septembra 2019 hosťom relácie V politike. Vysvetľoval dianie na mimoriadnom kongrese, svoj vzťah s Mariánom Kočnerom aj návrh strany na bezplatné dobrovoľné sterilizácie.