…on sám osobne (Ján Balciar, pozn.), ako aj služba pod jeho vedením, aj v zahraničí, je vysoko rešpektovaná inštitúcia a mne sa dostáva pozitívnych reakcií na jeho prácu, aj na prácu služby počas mojich zahraničných návštev, pretože služba sa naozaj nemôžem povedať nejaké detaily, ale je zapojená do rôznych medzinárodných aktivít, kedy v spolupráci s inými službami iných štátov NATO plníme nejaké úlohy a sme vyhľadávanou službou.

Vzhľadom na povahu práce Vojenského spravodajstva (VS) je len málo verejne dostupných informácií k jeho činnosti. Nie je preto možné  dostatočne potvrdiť rozsah a kvalitu spolupráce Vojenského spravodajstva (VS) s inými službami. Rovnako nie je možné verifikovať obsah neverejných rozhovorov premiéra. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

Generálmajor Raúl E. ESCRIBANO, zástupca námestníka GT NATO pre spravodajstvo, počas svojej návštevy v januári 2019 ocenil prínos Vojenského spravodajstva pre spravodajské štruktúry NATO.

V apríli 2018 ocenil maďarský minister obrany Balciara čestnou medailou za spojenectvo. Vo februári 2017 dostal Balciar štátne vyznamenanie od poľského prezidenta.

Príslušník VS Otokar Grošek viedol medzinárodný tím, ktorý v novembri 2018 získal ocenenie SPS Science Partnership Prize za najlepší projekt v oblasti kybernetickej obrany.

Exminister obrany a opozičný poslanec Ľubomír Galko ocenil Balciarovu väčšiu ochotu odpovedať poslancom na otázky: Aj jednotlivé body na výboroch sú vďaka tomu spracovávané detailnejšie než v minulosti.“

Správa o činnosti VS za rok 2018 uvádza, že v rámci rozvoja spôsobilosti bolo zriadené Národné centrum pre kybernetickú obranu. V medzinárodnej spolupráci spravodajstvo vykonalo 40 aktivít u nás či v zahraničí. Podpísalo memorandá o vzájomnej spolupráci s krajinami V4.

Správa tiež spomína schválenie členstva SR v Centre výnimočnosti NATO pre strategickú komunikáciu.

Výrok bol spomenutý v

CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP
V politike, Norbert Dolinský

Premiér Pellegrini na TA3

Predseda vlády Peter Pellegrini bol v nedeľu 8. septembra 2019 hosťom relácie V politike. Odpovedal na otázky o kauze Jankovská, vzťahoch Mariána Kočnera s politikmi či takzvaných obedoch zadarmo.