…povedať si, že my (Smer-SD v eurovoľbách, pozn.) nemáme program, pretože ľudia ich aj tak nečítajú (…) od strany, ktorá desať rokov riadi krajinu.

Jana Kiššová vo výroku reagovala na vyjadrenie Ľubomíra Petráka, ktorý obhajoval absentujúci, resp. veľmi strohý program strany Smer-SD do eurovolieb. Smer-SD je súčasťou vlády na Slovensku dokopy viac ako 10 rokov. Prvýkrát sa stal Robert Fico premiérom v roku 2006, kedy úspešne zložil koalíciu, s ktorou dovládol do roku 2010. Vtedy ho na premiérskom kresle vystriedala Iveta Radičová a Smer-SD skončil v opozícii. Po predčasných voľbách v roku 2012 získal Smer-SD v parlamente väčšinu a vytvoril svoju druhú vládu na čele s Robertom Ficom, ktorá vládla až do roku 2016. Po voľbách v roku 2016 Smer-SD opäť zložil vládu, ktorá vládne po zmene na premiérskej stoličke a viacerých ministerských postoch dodnes. Taktiež je pravdou, že strana Smer-SD dlhodobo žiaden politický program nepredstavila.  Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Jozef Hajko

Postavenie Slovenska v Európskej únii

26. mája 2019, deň po voľbách do Európskeho parlamentu, sa v relácii O 5 minút 12 diskutovalo o budúcnosti Európskej únie a postavení Slovenska v nej. Pozvanie do relácie prijali Jana Kiššová, Miroslav Beblavý, Ľubomír Petrák a Ábel Ravasz.