Mala som takmer 2000 aktivít, čo je porovnateľné s niektorými inými poslancami, ktorých ste menovali (Jana Žitňanská, Pál Csáky, Ivan Štefanec, pozn.).

Analytický portál MEPRanking.eu zaznamenal ku dňu 19. máj 2019 celkovo 2507 aktivít europoslankyne Beňovej (interview sa uskutočnilo 6. mája 2019, dáta k tomuto dátumu už nie sú dohľadateľné, pozn.). Jej spomínaní kolegovia z Európskeho dosiahli nasledovný počet aktivít: Jana Žitňanská - 2213, Pál Csáky - 1574 a Ivan Štefanec - 2918. MEPRanking.eu však rozlišuje aj medzi rôznymi typmi poslaneckých aktivít a ich pomery sa pri jednotlivých poslancoch výrazne líšia. Monika Beňová vykazuje spomedzi uvedenými najväčšiu aktivitu pri kladení otázok a pri ústnych prejavoch, naopak predložila najmenej pozmeňovacích návrhov. Keďže takýto jednoduchý súčet aktivít nereflektuje rôznorodú prácu europoslancov, hodnotíme výrok ako zavádzajúci.

Pre porovnanie uvádzame jednotlivé aktivity štyroch spomínaných europoslancov:

Zdroj: mepranking.eu

 

 

Výrok bol spomenutý v

Iné

Monika Beňová v rozhovore pre Denník N

Denník N si pred blížiacimi eurovoľbami pripravil sériu rozhovorov s lídrami kandidátok strán a koalícií, ktoré sa v predvolebných prieskumoch držia na predných priečkach. Šnúru rozhovorov zahájila 12. mája súčasná europoslankyňa a jednotka kandidátky SMER-SD Monika Beňová. Demagog.SK z rozhovoru vybral a overil všetky faktické výroky.