Začali sme to (Progresívne Slovensko, pozn.) pred dvoma rokmi po celom Slovensku (…). Podarilo sa nám vyhrať s Matúšom Vallom, ktorého sme podporovali, najväčší úspech bol v prezidentských voľbách, kde uspela naša kandidátka Zuzana Čaputová a ďalšia vec, (…) kde tie percentá rastú, je, že sme ukázali, že dokážeme spolupracovať, že sme sa spojili (…) so stranou Spolu do eurovolieb.

Politické hnutie Progresívne Slovensko vzniklo 27. novembra 2017, čiže 2 roky dozadu, zaregistrovaním na ministerstve vnútra SR. V komunálny voľbách na jeseň 2018 sa Matúš Vallo stal primátorom Bratislavy aj s podporou Progresívneho Slovenska. Progresívne Slovensko malo aj v prezidentských voľbách svoju kandidátku Zuzanu Čaputovú, ktorá nakoniec aj zvíťazila. Percentá v prieskumoch pre PS taktiež rastú. K augustu 2018 to bolo 4,1%, k septembru 2018 4,6% (AKO). V koalícii so stranou Spolu, získali v telefonickom prieskume k februáru 2019 7,5% (AKO). V prieskume parlamentných preferencii k aprílu 2019 táto koalícia získala 13,4% (Focus). Tieto dve strany sa spojili aj pre voľby do Európskeho parlamentu, do ktorých postavia 14 kandidátov. Na základe týchto informácii, hodnotíme výrok ako pravdivý.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Sulík vs. Truban v Na telo

V nedeľu 28. apríla 2019 sa v diskusii TV Markíza stretli Michal Truban, aktuálny podpredseda strany Progresívne Slovensko a Richard Sulík, europoslanec a predseda strany SaS. Hostia diskutovali hlavne o programoch svojich politických strán, ale venovali sa aj blížiacim sa eurovoľbám.