Ja som vyzýval aj ministra Lajčáka, aby zverejnil všetko, čo zverejniť môže (ohľadom americkej investície na Slovensku, pozn.).

Na tlačovej besede 29. marca 2019 Igor Matovič vyzval ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka k zverejneniu rozpracovanej zmluvy o obrannej spolupráci s USA. Zároveň dodal, že verejnosť by tak presne vedela, o čom Slovenská republika rokuje. Výrok Igora  Matoviča z relácie Na telo hodnotíme ako pravdivý.

Matovič sa vyjadril, že jeho vzťah k USA je triezvy. Sám považuje USA za kľúčového partnera v bezpečnosti. Taktiež ho považuje za partnera, ktorému by sme sa nemali báť ukazovať chyby, ktoré po svete za desaťročia urobili. S tým, že by sme mali ostať v NATO súhlasí rovnako ako s myšlienkou, že máme byť súčasťou západu. Samotnú zmluvu o obrannej spolupráci s USA považuje za veľmi dôležitú. "NATO aj EÚ sú garant našej bezpečnosti, aj vďaka tomu si žijeme v mieri. Nesnažme sa ich búrať, ale snažme sa ich opraviť," povedal Matovič. "Prosím vládu a ministra Lajčáka, aby vzhľadom na to, že téma rozdeľuje nás všetkých, lebo niekto sa rozhodol z toho vytvoriť agendu SNS, straší, zavádza."

Výrok bol spomenutý v