Bol to deň pred mítingom Za slušné Slovensko. Doslova a do písmena minútu potom, čo sme povedali o pánovi prezidentovi a jeho daňových podvodoch, (…) Denník N prišiel s informáciou, že v roku 2012 mala talianska prokuratúra odpočúvať pána Vadalu, podozrivého z drogovej trestnej činnosti.

Deň pred februárovým mítingom Za slušné Slovensko, teda 20. februára 2019, poskytol predseda strany Smer-SD Robert Fico vyhlásenie, v ktorom hovoril o kauze prezidenta Andreja Kisku v súvislosti s obvinením firmy KTAG z daňových podvodov. K vyhláseniu došlo o 15-tej hodine. Článok Denníka N o vypočúvaní Antonia Vadalu talianskou prokuratúrou bol zverejnený o necelé dve hodiny neskôr, a to o 16:51. Hoci Denník N vydal spomínaný článok skutočne krátko po Ficovom vyhlásení, neznamená to, že medzi týmito dvoma udalosťami existuje prepojenie tak, ako to v diskusii zdôrazňoval Robert Fico. Výrok preto hodnotíme ako zavádzajúci.

V diskusnej relácii V politike na TA3 Robert Fico naznačil, že článok Denníka N o údajnom telefonáte Fica s Vadalom mal vedome prekryť kauzu Andreja Kisku v súvislosti s obvinením konateľa firmy KTAG z daňového podvodu. V relácii Fico označil Denník N ako “dvorný” denník prezidenta Kisku, situáciu porovnal aj s údajným zneužitím vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na politické účely a pád vlády.

Robert Fico 20. februára na tlačovej besede v súvislosti s daňovou kauzou firmy KTAG označil prezidentské voľby v roku 2014 za neférové. V týchto voľbách Robert Fico prehral súboj o prezidentský post s Andrejom Kiskom a vo svojom tvrdení sa odvoláva na pochybnosti okolo financovania Kiskovej prezidentskej kampane firmou KTAG, v ktorej si mala firma uplatniť neoprávnenú vratku DPH. Vo svojom prejave označil Kisku za „dépehečkára“ porovnateľného s Ladislavom Bašternákom a za politika a podnikateľa karpatského typu.

V ten istý deň talianske noviny La Repubblica zverejnili informáciu, že Robert Fico v roku 2012 telefonoval s talianskym podnikateľom Antoniom Vadalom spájaným s mafiánskou skupinou 'Ndrangheta, ktorého talianska prokuratúra v tom čase vypočúvala pre podozrenia z obchodu s drogami. Ešte v ten deň na toto zistenie v slovenských médiách upozornil Denník N.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Robert Fico na TA3

Hosťom diskusnej relácie TA3 z 24. februára 2019 bol predseda strany SMER-SD a bývalý premiér Robert Fico. Diskusia sa venovala hlavne spoločenskej a politickej situácii rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Fico sa takisto vyjadril ku kauze firmy KTAG ohľadom financovania prezidentskej kampane Andreja Kisku a k správe o telefonickom rozhovore s Antoninom Vadalom.