keď prvýkrát vyšli informácie o jeho (Kiskových, pozn.) daňových podvodoch, tak vtedy povedal o Slovensku, že je mafiánsky štát.

Prezident Andrej Kiska sa vo svojom prejave zo 14. septembra 2017 v reakcii na únik daňových informácií firmy KTAG, v ktorej je spoluvlastníkom, vyjadril k tomu, že na neho boli týmto spôsobom skúšané mafiánske praktiky. O Kiskových problémoch s daňami médiá informovali niekoľko dní pred tým, 11. septembra 2017. Kiska vo videu taktiež uviedol, že sa v tých dňoch rozhoduje o tom, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Tvrdenie hodnotíme ako zavádzajúce.

Slovensko priamo označil za mafiánsky štát až v januári 2018, a to v rozhovore pre maďarský týždenník Vasárnap: „V tomto prípade sa ukazuje, že sme stále mafiánsky štát. Mafiánsky štát znamená, že štát zneužije hrubo svoju moc na to, aby pošpinil, zdiskreditoval kohokoľvek.” Kiska toto tvrdenie zopakoval opäť o pol roka neskôr na festivale Pohoda.

V prejave zo 14. septembra 2017 sa prezident vyjadril: „V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Je neprijateľné, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti politikom (...) Ak je možné, že je takýmto spôsobom napadnutá hlava štátu, žiaden človek si na Slovensku nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky vydierania nebudú použité proti nemu.”

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Robert Fico na TA3

Hosťom diskusnej relácie TA3 z 24. februára 2019 bol predseda strany SMER-SD a bývalý premiér Robert Fico. Diskusia sa venovala hlavne spoločenskej a politickej situácii rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Fico sa takisto vyjadril ku kauze firmy KTAG ohľadom financovania prezidentskej kampane Andreja Kisku a k správe o telefonickom rozhovore s Antoninom Vadalom.