Firma KTAG patriaca Andrejovi Kiskovi a jeho bratovi Jaroslavovi skutočne opravila spolu 17 daňových priznaní, ale nespravila tak iba v roku 2013, ale spolu za rok 2013 a 2014. Nakoľko sa Fico vyjadril len k roku 2013, hodnotíme výrok ako nepravdivý.

Denník Pravda uvádza: “Aby sa firma KTAG vyhla trestnoprávnej zodpovednosti, koncom roka 2017 na daniach z príjmu a DPH dobrovoľne doplatila spolu takmer 145-tisíc eur. Kiskova firma tiež opravila spolu až 17 daňových priznaní. Dve v prípade daní z príjmu za roky 2013 a 2014 a pätnásť opravných daňových priznaní podala za rovnaké roky v prípade DPH.”  Andrej Kiska pritom pôsobil ako spolumajiteľ a konateľ firmy KTAG.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Robert Fico na TA3

Hosťom diskusnej relácie TA3 z 24. februára 2019 bol predseda strany SMER-SD a bývalý premiér Robert Fico. Diskusia sa venovala hlavne spoločenskej a politickej situácii rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Fico sa takisto vyjadril ku kauze firmy KTAG ohľadom financovania prezidentskej kampane Andreja Kisku a k správe o telefonickom rozhovore s Antoninom Vadalom.