…o pánovi Šefčovičovi a pánovi Mistríkovi, ktorý zobrali od politickej strany 100 tisíc, ešte pán Šefčovič aj podpisy a tvrdia, že oni chcú byť nezávislí, apolitickí.

Šefčovič ako aj Mistrík vystupujú vo voľbách ako nezávislí kandidáti. Šefčovič získal podporu od strany Smer-SD, ktorej poslanci mu dodali podpisy potrebné na kandidatúru. Strana mu zároveň ponúkla aj finančnú podporu. Robert Mistrík, ktorý kandiduje ako nezávislý kandidát s podporou strany SaS, v kampani disponuje súkromnými financiami vo výške 450-tisíc eur. Okrem toho prijal finančnú podporu od Richarda Marka (generálny riaditeľ Eset-u) a to vo výške 50-tisíc eur. Keďže Mistríkovi financie na kampaň neposkytla politická strana, hodnotíme výrok ako nepravdivý.

Obaja kandidáti (Šefčovič, Mistrík) majú za účelom svojej prezidentskej kandidatúry zriadené transparentné účty.

Vo štvrtok 31. januára 2019 odovzdal eurokomisár Maroš Šefčovič v parlamentnej podateľni  47 podpisov poslancov za Smer-SD. Minimálny počet podpisov potrebných na kandidatúru je 15. Šefčovič v rozhovore pre Pravdu sám uvádza, že strana Smer-SD ho finančne podporí v rámci  toho, ako to umožňuje zákon.

Mistrík použije zo svojich súkromných  financií 450-tisíc eur a taktiež chce použiť sumu 50-tisíc eur, ktorými mu na kandidatúru prispeje Richard Marko zo spoločnosti Eset. „Do kampane investujem presne toľko, koľko dovoľuje zákon. Maximálna suma je 500-tisíc eur pre kandidáta. Začali sme s pomerne intenzívnou kampaňou, ktorú zúčtujeme na konci kampane presne tak, ako to vyžaduje zákon,“ uviedol Mistrík na otázku o financovaní kampane.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Harabin a Krajniak v relácii V politike

V diskusnej relácii TA3 boli hosťami ďalší dvaja kandidáti na post prezidenta SR Milan Krajniak a Štefan Harabin. Harabin spomínal svoje pôsobenie vo funkcii ministra spravodlivosti a sudcu a predsedu Najvyššieho súdu SR, Krajniak hovoril najmä o výsledkoch činnosti strany Sme rodina či úlohe a voľbe prezidenta.