…ja som nebol vyjednávať so žiadnou politickou stranou, nebol som sa uchádzať o podporu. (…) Podporilo ma OKS, OKS je strana, ktorá nesie nejakým spôsobom odkaz novembra od začiatku až teraz.

František Mikloško od začiatku kandiduje ako nezávislý kandidát. Oficiálnu podporu mu prejavila iba mimoparlamentná strana OKS. Chvíľu sa hovorilo aj o podpore od KDH, ktorej sa František Mikloško nebránil, no oficiálne o ňu nepožiadal. To, či Mikloško vyjednával s niektorou z politických strán alebo nie, však nemôžeme potvrdiť ani vyvrátiť, preto výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

Predseda KDH Alojz Hlina chcel uskutočniť tzv. primárky medzi ním a Veronikou Remišovou, na základe ktorých by sa KDH rozhodlo, koho z nich bude podporovať avšak tento zámer František Mikloško odmietol. Zároveň však priznal, že mu osobnú podporu vyjadrili niektorí členovia KDH. Strana OKS sa od svojho založenia hlásila k odkazu novembra 89. Organizuje taktiež pravidelné pripomienkové akcie novembra 89.

Hovorkyňa Františka Mikloško sa vyjadrila nasledovne: “František Mikloško ide do prezidentských volieb ako občiansky kandidát. Pokiaľ sa však niektorá z parlamentných či mimoparlamentných strán stotožní s jeho víziou slušného Slovenska a navrhne mu podporu, prijme ju.” 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Čaputová a Mikloško v TA3

Kandidáti na post prezidenta SR Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko) a František Mikloško (nezávislý s podporou OKS) sa stretli v relácii V politike, pričom diskutovali o právomociach prezidenta, dôležitých politických otázkach a o svojej predvolebnej kampani.