Sú to financie (peniaze od PS na transparentnom účte Čaputovej, pozn.) takisto PS má zriadený transparentný účet, čiže každé to euro sa dá v podstate preveriť aj na stránkach Progresívneho Slovenska. Moja kampaň je financovaná jednak teda z darov Progresívneho Slovenska, ale aj z darov fyzických osôb.

Ako Zuzana Čaputová, tak aj strana Progresívne Slovensko (https://www.progresivne.sk/financovanie/)  má zriadený transparentný účet, na ktorom sú zaznamenané príjmy a výdaje. Zuzana Čaputová do 28. januára 2019 obdržala na svoj transparentný účet príspevky vo výške 300 062 eur, z toho 158 700 eur pochádza z príspevkov politickej strany Progresívne Slovensko a zvyšok z darov fyzických a právnických osôb. Každý prispievateľ je riadne označený a zverejnený. Pôvod všetkých peňazí je tým pádom ľahko dohľadateľný. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Čaputová a Mikloško v TA3

Kandidáti na post prezidenta SR Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko) a František Mikloško (nezávislý s podporou OKS) sa stretli v relácii V politike, pričom diskutovali o právomociach prezidenta, dôležitých politických otázkach a o svojej predvolebnej kampani.