„…neskôr sa ukázala, že táto konštrukcia (že úrad vlády je prepojený na taliansku mafiu a mal niečo s vraždou novinára, pozn.) nebola pravdivá (…).“

Je síce pravdou, že na tlačovej konferencii 1. októbra 2018 generálny prokurátor o talianskej stope v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nehovoril, avšak to nemusí znamenať, že je vylúčená či dokonca nepravdivá. Doposiaľ sa teda neukázalo, že by bolo prepojenie ľudí z Úradu vlády za bývalého premiéra Fica na taliansku mafiu nepravdivé, v prípade vraždy Jána Kuciaka je známe preverovanie obvinenia Mariána Kočnera za jeho údajnú objednávku vraždy. Výrok hodnotíme ako zavádzajúci.

Pred svojou vraždou novinár Aktuality.sk Ján Kuciak spolu s kolegami zo zahraničia pracoval aj na prípade, ktorý mal odhaliť prepojenie pracovníkov vtedajšieho Úradu vlády SR na členov talianskej mafie na Slovensku. Článok o týchto údajných prepojeniach vyšiel až po jeho smrti, 28. februára 2018.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Kaliňák v Na telo

Bývalý minister vnútra a poslanec Robert Kaliňák diskutoval v relácii Na telo najmä o kandidatúre Roberta Fica za ústavného sudcu či o kauze únosu vietnamského občana.