Ing. Viera Tomanová

Viera Tomanová sa narodila 5. februára 1948 v Bratislave. Vysokoškolské vzdelanie ukončila v roku 1980 na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. Od ukončenia vysokej školy sa venuje sociálnej problematike. V rokoch 1988 – 2003 pracovala na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny ako hlavný štátny radca, riaditeľka odboru sociálnych služieb a tiež ako poradca ministra práce, sociálnych vecí SR. Od roku 1994 tiež pracuje ako vysokoškolská učiteľka na viacerých vysokých školách na Slovensku
Počas svojej praxe absolvovala mnohé domáce i zahraničné kurzy zamerané na sociálnu starostlivosť, štátnu správu, miestnu i regionálnu samosprávu. Publikuje články v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí.

Člen strany: SMER - sociálna demokracia (SMER-SD)


Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Viera Tomanová

Viera Tomanová

Pán poslanec, nie je to pravda. Nič im nepridávate. Tie, ktoré nepracovali sú v hmotnej núdzi, nemajú nárok na pomoc v hmotnej núdzi. O čo ste im vy pridali 26 eur, o to sa im znížia v hmotnej pomoci.

Nenašli sme súvislosť medzi zvyšovaním rodičovského príspevku a znižovaním dávky v hmotnej núdzi

…a zaviedli sme (v roku 2009 zvýšením rodinných prídavkov o 100 korún, pozn.) opätovne, čo predchádzajúca teraz súčasná vládna garnitúra zrušila valorizačný mechanizmus na valorizáciu rodinných prídavkov.

Nepodarilo sa mi nájsť žiadnu zmienku o tom, že by Dzurindova vláda zrušila valorizačný mechanizmus.

Áno, ja si presne spomínam k prvému prvý 2009 sme zvyšovali rodinné prídavky.

Bývalá vláda zvýšila k 1. januáru 2009 rodinné prídavky o 100 korún, a to z 540 na 640 korún na dieťa.

…a ja si spomeniem na rok 1995 v nadačnom sídle Gorbačova vo Washingtone sa zišli finančníci 455 finančníkov a hovorili o tom… Napríklad Gates tam povedal, že on jemu bude stačiť 16 zamestnancov miesto súčasných 16 tisíc na to, aby dosiahli produktivitu akú majú, takže pán poslanec, potom.

Nepodarilo sa nám overiť toto tvrdenie.

Urobili sme si taký, simulovali sme prepočet dozadu desať rokov a potom pätnásť rokov ľudia, ktorí kedy sporili, v Sociálnej poisťovni sme robili taký prepočet a zistili sme, že po pätnástich rokoch by bolo iba niekoľko promile ani nie jedno percento ľudí úspešných a v druhom pilieri by si nasporili.

Nepodarilo sa nám overiť toto tvrdenie.