Rudolf Bauer

Člen strany: Konzervatívni Demokrati Slovenska (KDS)


Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Rudolf Bauer

Rudolf Bauer
Približne 600 miest má vzniknút vo firme Howe Slovensko s.r.o., ktorá  sídli v Košiciach. Jedná sa však o plán do budúcnosti, nábor má však zacat až v budúcom roku. Kedže Rudolf Bauer hovorí ako keby sa jednalo v súcasnosti o hotovú vec, výrok hodnotíme ako zavádzajúci.

TASR, 26. augusta 2014:

V Košiciach pribudne okolo 1000 nových pracovných miest, vdaka dvom novým investorom. "Prvým z nich je Air Berlin zameraný na letecký dizajn, ktorý v prvej fáze vytvorí do konca roka 40 pracovných miest, v dalších dvoch fázach to bude do 400 pracovných miest. Dalšia investícia sa uskutocní v spolocnosti HOWE, ktorá je tu už etablovaná, ale ide v tejto lokalite vytvorit dve nové prevádzky s perspektívou vzniku 600 pracovných miest,“ informoval súcasný minister hospodárstva SR Pavol Pavlis. „V auguste 2015 by sme mali zacat nábory nových pracovníkov,“ vyhlásil. 

SITA, 26. augusta 2014:

"V Košiciach pribudne tisíc nových pracovných miest. Okolo 600 miest má vzniknút v spolocnosti Howe Slovensko a dalších 400 pracovných miest má postupne vytvorit spolocnost Airberlin technik Slovakia, s. r. o. v priestoroch košického letiska. Howe Slovensko, s. r. o. podla internetového výpisu z obchodného registra pôsobí v Košiciach od roku 2004 ako dcérska spolocnost austrálskej AUSTRALIAN LEATHER HOLDINGS LIMITED. V súcasnosti zamestnáva okolo 900 ludí. Vyrába kožené dielce pre autá."
Behom niekoľkých rokov (pozn. od podpísania zmluvy so spoločnosťou Ekothermal) náklady na čistotu a zimnú údržbu stúpli na takmer 200 miliónov korún.

Košický Korzár o takejto skutočnosti viacero krát informoval takto:

"Spoločnosť Ekothermal 99 mala v Košiciach v druhej polovici 90. rokov monopolné postavenie v odpadovom hospodárstve a v zimnej údržbe ciest. V roku 1996 mesto s ňou podpísalo zmluvu na 15 rokov. Dodatok k zmluve z roku 1998 umožňoval Ekothermalu určovať rozsah prác a mestu ukladal povinnosť za ne zaplatiť. Ročné náklady sa postupne vyšplhali na takmer 200 miliónov korún. Primátorom Košíc bol v tom čase Rudolf Schuster."
V archíve článkov o kauze Strelingstav košického Korzára, alebo napr. v článku denníka SME sa viacero krát uvádza, že zmluva podpísaná v roku 1994 Rudolfom Bauerom s firmou Strelingstav bola na dobu neurčitú, a bola nevypovedateľná do doby piatich rokov. De facto bola teda podpísaná na 5 rokov, kedy ju mesto nemohlo vypovedať. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
Rudolf Bauer hovorí o tom, že po vypovedaní zmluvy so spoločnosťou Strelingstav v roku 1995 počas primátora Schustera mesto podpísalo novú zmluvu s Ekothermalom.

Podľa informácií košického Korzár (tu a tu), ale aj denníka Pravda bola zmluva so spoločnosťou Ekothermal podpísaná na 15 rokov. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.
Podľa článku SME pracovalo v roku 2012 vo firme U.S. Steel 109 rómov. Ako ďalej informoval tento článok, U.S. Steel odštartoval tento program zamestnanosti Rómov v roku 2002. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva Rómov z Veľkej Idy, Šace a Luníka IX, ako o tom informuje Správa o spoločenskej zodpovednosti (.pdf). Nevieme však overiť reálny počet zamestnaných rómov v U.S. Steel, nakoľko je táto informácia internou záležitosťou danej spoločnosti. Výrok teda hodnotíme ako neoveriteľný.