Richard Lintner

Člen strany: Bez príslušnosti (Nestraníci)


Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Richard Lintner

Richard Lintner

(Širšia baráž) je to veľmi atraktívna časť sezóny, kedy či už to po športovej stránke ale aj po ekonomickej stránke je neskutočne atraktívna…dokonca prvé, druhé kolo play-off nie je také sledované v niektorých krajinách ako práve barážové zápasy.

Model širšej baráže sa využíva v švédskej či českej hokejovej lige. Predstavuje model prelínacej súťaže, kedy medzi sebou súperia tímy z najvyššej súťaže s tímami z druhej najvyššej súťaže, pričom najlepšie umiestnení získavajú miestenky do ďalšieho ročníka najvyššej súťaže. Z dostupných údajov nemôžeme fakticky overiť, či Lintner hovorí z hľadiska sledovanosti či ekonomických výsledkov pravdu. Napríklad v Česku zaznelo priaznivé hodnotenie zo strany druholigových klubov či divákov, ktorí sledujú atraktívne zápasy a môžu porovnať kvalitu tímov z prvej i druhej ligy vo vzájomných zápasoch. Je síce určite pravdou, že baráž je populárna u divákov, no Demagog.SK nevie na základe verejne dostupných údajov potvrdiť či je táto baráž podobne ekonomicky atraktívna ako play off prvého alebo druhého kola. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 

Česku napr. posledné 4 tímy z tabuľky dlhodobej základnej časti súťažia najprv medzi sebou (zápasy doma a vonku každý s každým), a dva najslabšie celky putujú do širšej baráže. V nej hrajú s dvomi najlepšími mužstvami z II.ligy dvakrát doma a dvakrát vonku každý s každým. Dva najlepšie tímy potom postupujú, resp. zostávajú v extralige.

Na majstrovstvách sveta v Nemecku sme mali najmladší tím v histórii, tam sme mali chlapcov ako Tomáša Tatara, Riša Pánika a ďalších, ktorí ešte boli vlastne ešte o rok na to v dvadsiatke.

MS v Nemecku v roku 2010 sa vyznačovali nízkym priemerným vekov mužskej reprezentácie. Desať z 23 hráčov sa zúčastnilo MS mužov prvýkrát. Priemerný vek bol 25,9 rokov. Pánik a Tatar mali v čase majstrovstiev 19 rokov. Žiaden z ďalších hráčov však nemal okolo 20 rokov a za hráčov do 20 rokov hral podľa dostupných informácií v nasledujúcej sezóne len Pánik. Žiaden z dostupných zdrojov sa nevyjadruje k tomu, či je to historicky najmladší tím. Nepodarilo sa nám však nájsť tím, ktorý by mal nižší priemerný vek. Výrok ako celok hodnotíme ako zavádzajúci.
Podobne nízky priemerný vek mala slovenská reprezentácia v roku 2014, kedy bol 26 rokov. V roku 2003 bol priemerný vek 27,3 rokov. Naproti tomu v roku 2011 dosahoval až 32 rokov.
Richard Pánik mal v čase majstrovstiev 19 rokov a tri mesiace, a bol najmladším hráčom tímu.
Skutočne ďalší rok nastúpil na majstrovstvám sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa konkrétne uskutočnili na prelome rokov 2010-2011.
 Tomáš Tatar počas MS v Nemecku taktiež ešte nemal 20 rokov, no v kategórii do 20 rokov hral len v sezónach 2008/2009 a 2009/2010. Od roku 2010 ho draftoval Detroit Red Wings, kde najprv hrával za ich farmu- mužstvo AHL Grand Rapid Griffins. Na MS 20 nielenže nehral, ale pravdepodobne nemohol byť ani nominovaný. Pravidlá ľadového hokeja(.pdf), ktoré platili v tom období na Slovensku, neuvádzajú presnú vekovú hranicu možnosti pôsobenia v dvadsiatke. Pokiaľ však vychádzame z logiky súčasných pravidiel ľadového hokeja(.pdf,s.10) na Slovensku, Tatar by za dvadsiatku ani nemohol pôsobiť.  Lintner navyše tvrdí, že okrem Tatara a Pánika boli v dvadsiatke aj ďalší hráči. Ostatní noví hráči však boli o niečo starší. Najmladší z nich Tomáš Bulík a Vladimír Dravecký mali napríklad 24 rokov. 

Glen Hanlon v rozmedzí od 1. apríla 2010 do 18. mája 2011 pôsobil vo funkcii hlavného trenéra reprezentácie Slovenského národného hokejového mužstva. Jeho fungovanie na poste trénera nedosiahlo však ani 1,5 roka. Výrok Richarda Lintera považujeme za nepravdivý.

Hanlon pôvodne podpísal kontrakt do skončenia zimných olympijských hier 2014 v Soči. Slovenský tím viedol v celkovo 33 stretnutiach, z ktorých bolo 15 víťazných. Výkonný výbor SZĽH ho odvolal 18.mája 2011, nového trénera reprezentácie však už mal voliť Výkonný výbor v novom zložení po voľbách jeho členov. Nový tréner Vůjtek bol zvolený v auguste 2011.

My sme mali zahrnuté do tímu Mládeže aj takú osobnosť, ktorá má veľmi silné skúsenosti aj cez svoju akadémiu ako Zdeno Cíger, fungoval v našom tíme. …máme v zastúpení minimálne dvoch (hokejových skautov, pozn.), ale v rámci širšej komunikácie oveľa širší počet, a to je Otto Haščák a Janko Gajdošík, ktorý už 23 rokov pracuje ako skaut pre NY Rangers.

Zdeno Cíger spolupracoval, minimálne komunikoval, s Richardom Lintnerom vo veci zlepšenia pomerov a stavu v slovenskom hokeji. Potvrdil to v niekoľkých rozhovoroch, či už pre portál aktuality.sk alebo webnoviny.sk.
Ján Gajdošík pôsobí v New Yorku Rangers ako scout už od sezóny 1993/1994. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý. 

Zdeno Cíger v roku 2011 založil Hokejovú akadémiu Zdena Cígera, ktorej názov sa časom doplnil na dnešný, Hokejová akadémia Zdena Cígera STARS for Stars. V prvých 3 rokoch bolo sídlo v bratislavskej miestnej časti Trnávka, dnes už sídli akadémia na Drieňovej ulici. Pracujú v nej traja tréneri s približne tromi desiatkami mladých talentovaných hokejistov od 3 do 15 rokov. Akadémia spolupracuje s hokejovým tímom HOBA Dúbravka, kde majú možnosť hokejisti z akadémie pravidelne hrávať súťažné zápasy. Tieto a ďalšie informácie sa dajú zistiť z rozhovoru, ktorý Zdeno Cíger poskytol agentúre SITA na ich webovom portáli webnoviny.sk

Richard Lintner má vo svojom tíme dvoch scoutov. Sú nimi spomínaní Otto Haščák a Ján Gajdošík. Obaja pôsobia v zámorí niekoľko rokov na pozíciach klubových scoutov. Ich agendou sú európski hokejisti, ktorých vyhľadávajú pre hokejový klub NHL New York Rangers. Otto Haščák od sezóny 2003/2004 pôsobil ako Amateur scout 3 sezóny v klube NHL Boston Bruins, ďalšie 4 ako Pro scout v Los Angeles Kings a potom až doteraz ako European scout v New York Rangers. Ján Gajdošík v klube New York Rangers pôsobí na pozícii European scout už od sezóny 1993/1994.

Napríklad celoslovenský projekt Tipsport prípravka, ktorá už ponúkla deťom asi 700 základných výstrojov. Funguje na úrovni 95 percent financií zo súkromných peňazí.

Projekt Tipsport Hokejová prípravka, podľa dostupných informácií, zabezpečil doteraz približne 750 hokejových rukavíc a heliem. Pôvodný projekt Inštitútu hokejových štúdií, tiež známy ako Školská hokejová a hokejbalová liga, funguje na celom Slovensku už tretí rok, 95% výdavkov je financovaných zo súkromných firiem. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Informácie o spomínanom projekte prináša webstránka Sport.sk a oficiálna stránka projektu. Cieľom projektu Tipsport Hokejová akadémia je dlhodobo realizovať Školskú hokejovú a hokejbalovú ligu a umožniť deťom športovať na hokejových ihriskách v blízkosti ich bydliska. Od 1. septembra roku 2014 sa dostala medzi mladých hokejistov základná hokejová výstroj, 750 hokejových rukavíc a heliem a to predovšetkým s finančnou pomocou partnerov tohto projektu. 

Do projektu sa zapojili partneri Embraco, Minerfin, Nadácia Jozefa Salaja, Anasoft a i. Ako uvádza zdroj: "poštová banka zasponzorovala stavbu arény v Spišských Vlachoch, VSE Aréna vznikla na ZŠ Komenského v Spišských Vlachoch, Arénu Barani postavil na ZŠ Golianova v Banskej Bystrici s pomocou partnerov Michal Handzuš", ktorý spolu s Mariánom Hossom prispievajú na projekt svojou aktívnou účasťou rovnako ako finančnými prostriedkami.