Pavol Pavlík

Člen strany: Iniciatíva 99% (99%)


Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Pavol Pavlík

Pavol  Pavlík

Môžte mi povedať, pán Mikloško, prečo Tom Nicholson napísal, že keď bol so spisom Gorila napísal to verejne, v rozhovore, myslím že pre časopis Týždeň. Že keď bol so spisom Gorila za pánom Palkom, ten ho nevypočul, poslal ho tak povediac do pekla, odvolávajúc sa na štátne tajomstvo?

V spomínanom rozhovore pre .týždeň Tom Nicholson meno Vladimíra Palka spomína iba jedenkrát a to v tejto vete: "Bol som aj za Vladimírom Palkom, ktorý sa tiež odvolal na štátne tajomstvo."
Výrok hodnotíme ako pravdu, keďže odkazom na štátne tajomstvo poslal Vladimír Palko metaforicky Toma Nicholsona "do pekla". 

Ani koruna z peňazí, ktoré sa používa v kampani občianskeho združenia nepochádza zo štátu, nepochádza od peňazí.

Financovanie strany 99% je nejasné a viaceré zdroje už na tento fakt poukázali. Samotná strana tvrdí, že ich zdroje pochádzajú od "stovky občanov zo všetkých regiónov Slovenska ponúkajú finančnú a inú pomoc kampani občianskej iniciatívy 99%".
Pravdivosť tohto výroku nevieme overiť.

Podľa mojich informácií krátko potom, ako to SAS vlastne dostalo, pán Sulík sa stal predsedom parlamentu, tak ho vyhľadal vtedajší stále ešte šéf Slovenskej informačnej služby Magala, a začal sa mu vyhrážať, že nech sa s tým neopováži niečo urobiť, lebo ide o štátne tajomstvo.

Podľa vyjadrení Richarda Sulíka ho tesne po voľbách v roku 2010 navštívil vtedy ešte stále šéf SIS Magal a potom, čo ho zaviezol na čiernom Mercedese do utajeného bytu, kde mu vysvetľoval, že spis by sa nemal dostať na verejnosť, pretože nevie, do akej miery sa zakladá na pravde.
 
Richard Sulík nehovorí o "vyhrážaní", ale o "vysvetľovaní" avšak čo sa reálne udialo nie sme schopní overiť. 

Mal to môj kamarát. Preto som sa rozhodol, že pokúsim sa to nejakým spôsobom sprostredkovať, aby to dostala SAS, ktorej som úprimne veril, že to s bojom proti korupcii myslí vážne. Oni to dostali, no a ostatné poznáte.

Informácia, podľa ktorej sa spis Gorila dostal k SaS práve prostredníctvom Pavla Pavlíka pred voľbami v roku 2010 priniesol denník SME 2.2.2012. S týmto tvrdením súhlasia aj predstavitelia SaS Richard Sulík a Juraj Miškov.

Tam (v spise Gorila, pozn.) dvaja štátni úradníci, jedna predstaviteľka Fondu národného majetku a jeden vtedajší minister hospodárstva, mali podľa Gorily ukradnúť pol miliardy slovenských korún.

(Hospodárske noviny, 31. januára 2012) 
"Bubeníková (predstaviteľka FNM, pozn.) a Malchárek (vtedajší minister hospodárstva, pozn.) mali podľa spisu Gorila získať od spoločníka Penty Jaroslava Haščáka viac ako pol miliardy korún na províziách za ovplyvňovanie predaja štátneho majetku. Finančná skupina aj obaja politici to popierajú."