Ján Oravec

Člen strany: Sloboda a Solidarita (SaS)


Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Ján Oravec

Ján Oravec

Ja som bol na prezentácii hodnotení programov EurActiv a tam ma zase tešilo to, že keď prišiel na rad náš program, tak zoznam tých originálnych prvkov, ktoré sa tam nachádzajú, bol najdlhší zo všetkých strán, ktoré prichádzajú do eurovolieb.

Euractiv vydal pred voľbami analýzu programov jednotlivých strán doplnenú rozhovormi s ich hlavnými predstaviteľmi s názvom "Za Brusel, proti Bruselu, alebo celkom inak? Programy a postoje politických strán pred voľbami do Európskeho parlamentu 2014". Túto analýzu uviedla a prezentovala Zuzana Gábrižová na diskusii Café Európa, ktorá sa uskutočnila 13. mája 2014.

Každej analyzovanej strane venovala slajd prezentácie, na ktorom vymenovávala špecifiká zoznamu. Pri SaS ich vymenovala až 8, čo bolo najviac zo všetkých strán (Smer - 6 bodov na slajde, SDKÚ - 7 bodov, OĽaNO - 6 bodov, Nova - 6 bodov,  KDH - 6 bodov)  

Daňové zaťaženie: tentokrát sme v tej časti grafu, kde je daňové zaťaženie najvyššie.

Ján Oravec cituje Business Europe Reform Barometer (.pdf), uverejnený 13. marca 2014:

Graf zobrazuje celkové daňové zaťaženie ako percento HDP v rokoch 2000 a 2013, v prípade Indie a Číny v roku 2012.

Posledný graf: ceny elektriny a plynu, keď sa na to pozrieme a odmyslíme si Japonsko ako ostrovný štát, EÚ má vyššie ceny elektriny a plynu v porovnaní s Indiou, Čínou, ale aj USA.

Ján Oravec cituje Business Europe Reform Barometer (.pdf), uverejnený 13. marca 2014:

Graf ukazuje konečné ceny elektriny a plnynu pre spotrebiteľa v roku 2012.

Business Europe, graf 1: hovorí o tom, kde ako rástla ekonomika. Najväčší stĺpec je viac ako 50 percent od roku 2008 narástla ekonomika, teda HDP,: v Číne, v Indii, USA, Japonsko. EÚ je úplne na konci – u nás nie že ekonomika rástla, ale je na nižšej úrovni, než bola v roku 2008.

Ján Oravec cituje Business Europe Reform Barometer (.pdf), uverejnený 13. marca 2014:

Graf ukazuje rast HDP od roku 2008 do roku 2013 v percentách.

Ďalší graf: my oproti Číne, Indii USA, Japonsku, Indii zaostávame z hľadiska rastu produktivity. V našich krajinách nerastie produktivita, alebo rastie, ale oveľa pomalšie.

Ján Oravec cituje Business Europe Reform Barometer (.pdf), uverejnený 13. marca 2014:

Graf zobrazuje nárast produktivity práce na osobu ako priemerný ročný nárast medzi rokmi 2001 a 2012.