RNDr. Anna Belousovová

Anna Malíková sa narodila 8. augusta 1959 vo Vysokej nad Kysucou v okrese Čadca. Má päť súrodencov. Detstvo prežila v Kežmarku, kde jej otec pôsobil ako vojak z povolania – v hodnosti majora. Od roku 1983 pôsobila ako učiteľka na základnej škole v Čadci desať rokov. Rok a pol pôsobila ako riaditeľka Obvodného úradu práce v Čadci. V roku 1990 sa stala jednou zo zakladajúcich členov SNS na Kysuciach. V SNS prešla postupne od radovej členky, cez predsedníčku miestnej organizácie, predsedníčku rady až po najvyššie stranícke funkcie. Stala sa prvou ženou, ktorá v celej histórii SNS pôsobila vo funkcii prvej podpredsedníčky a neskôr predsedníčky strany. Od roku 1994 pôsobila profesionálne vo funkcii prvej podpredsedníčky SNS až do roku 1999 kedy sa stala predsedníčkou SNS. Po parlamentných voľbách v roku 1998 bola zvolená za poslankyňu Národnej strany SR. Po neúspešných parlamentných voľbách v roku 2002 sa stala spolu s J.Slotom iniciátorom zjednotenia SNS a PSNS. Od roku 2003 pôsobí vo funkcii prvej podpredsedníčky Slovenskej národnej strany. Vo IV. volebnom období Národnej rady SR (2006) bola zvolená za jedného z podpredsedov NR SR.

(zdroj: osobnosti.sk)

Člen strany: Bez príslušnosti (Nestraníci)


Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Anna Belousovová

Anna Belousovová

…áno, boli to konkrétne školy v Bratislave (predstavitelia SNS tvrdili, že niektoré školy v Bratislave nútili vlastných žiakov k účasti na proteste prosti tzv. vlasteneckému zákonu, pozn.)…

Neoveriteľné ostáva to, či existovali v Bratislave školy, ktoré nútili študentov ísť protestovať. Nehovorí o nich ani minister školstva.

Druhá časť odpovede Anny Belousovovej je pravdivá. Podľa Výročnej správy 2009 o stave drogovej problematiky v Európe (.pdf) sa najčastejšie na Slovensku za trestné činy súvisiace s užívaním drogy uvádzali pokarhania a podmienečné tresty.

Viete čo je v súčasnosti najväčší problém Slovenska? Napríklad to, že sa zdražuje, že v priemere viac, ako 20 euro na mesiac budú platiť ľudia viac za elektrinu.

Podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví stúpne cena elektriny priemerne o 4,82% mesačne. Ak by táto čiastka bola A. Belousovovou spomínaných 20 eur, platili by sme v priemere za elektrinu vyše 400 eur mesačne.

Podľa správy ministerstva financií predpokladaný rast cien pre zvýši výdaje domácnosti o 25,6%. Teoreticky tak Belousovovou spomínaných 20 eur za elektrinu môže zodpovedať realite. Avšak podiel elektriky na výdajoch domácnosti sa nám nepodarilo zistiť, preto výrok hodnotíme ako neoveriteĺný.

Nie sú na úrovni obyčajných ľudí, lebo tuto obyčajný pán Matovič si zastaví na prechode a tým demonštruje, že on to môže.

Pravdou, je že I. Matovič naozaj zastavil na prechode pre chodcov v najfrekventovanejšej časti Bratislavy. Líder Obyčajných ľudí chcel takto ale demonštrovať, že "poslanec je ako boh". K tomuto "tichému protestu", ako to on sám nazval, ho vyprovokovala nečinnosť ostatných poslancov a chcel takto upozorniť na širokú imunitu poslancov NR SR a tiež dať do pozornosti občanov o dva dni sa konajúce referendum, ktorého súčasťou bola aj otázka zrušenia priestupkovej imunity.

Matovič svojou demonštráciou poukazoval na to, že ako poslanec si môže dovoliť zaparkovať na prechode a nie je to správne. Cieľom Matovičovej akcie bol presný opak toho, čo Belousovová v relácii tvrdila.

Ja som sa, ja som sa dozvedela možno zo štyroch zdrojov, že som aj rokovala už a päť razy som rokovala. Ja môžem odprisahať, že ja som sa s nikým nestretla, o ničom takomto som s nikým nehovorila (so stranou HZDS, pozn.).

Nevieme overiť, či sa A. Belousovová stretla a rokovala s niekym z HZDS. V médiách o tom žiadna zmienka nie je, no nie je možné to ani vylúčiť.