Richard Sulík vs. Anna Belousovová

Na telo, Zlatica Puškárová, odkaz na videozáznam

Markízacké Na Telo sa v nedelu poobede nieslo predovšetkým v duchu dekriminalizácie marihuany a zároven v prevažnej väcšine v duchu vyjadrení Anny Belousovovej (SNS) na úkor jej oponenta Richarda Sulíka (SaS). Anna Belousovová si ukrojila z diskusie približne 13 minút, kým Richard Sulík len 6 minút. Diskusia zavadila aj o vlastenecký zákon a sporné tendre v kompetencii SNS. Reláciu môžete nájst v archíve Markízy, precítajte si tiež, co si z nej odniesla TASR alebo co píše zo zdrojov TASR a SITA sme.sk. Predchádzajúcu diskusiu Sulíka a Belousovovej v De Facto môžete nájst rozobratú tu.

Dekriminalizácia marihuany

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

…áno, boli to konkrétne školy v Bratislave (predstavitelia SNS tvrdili, že niektoré školy v Bratislave nútili vlastných žiakov k účasti na proteste prosti tzv. vlasteneckému zákonu, pozn.)…

Neoveriteľné ostáva to, či existovali v Bratislave školy, ktoré nútili študentov ísť protestovať. Nehovorí o nich ani minister školstva.

Druhá časť odpovede Anny Belousovovej je pravdivá. Podľa Výročnej správy 2009 o stave drogovej problematiky v Európe (.pdf) sa najčastejšie na Slovensku za trestné činy súvisiace s užívaním drogy uvádzali pokarhania a podmienečné tresty.

Hovorme o tom, že napríklad za čias šafárenia SDKÚ sa museli reálne vrátiť okolo 300 miliónov SK do Bruselu. A musia sa jednoducho vrátiť, pretože boli dovrzané tendre.

Nepodarilo sa nám nájsť informácie, ktoré by potvrdzovali slová Anny Belousovovej. Je pravdou, že aj za čias Dzurindových vlád existovali sporné zmluvy, ktoré EK nepreplatí v plnej miere. O niektorých hovorí článok tu. Potvrdenú informáciu o akú výšku sumy a v prípade ktorých zmlúv a tendrov však nemáme a nedokázal ju identifikovať ani predstaviteľ EK Nicholas Martyn.

No tak je známe, že vo voľbách do VÚC na župana Marián Kotleba získal takmer dvojnásobok hlasov toho, čo kandidát, ktorého podporovala SNS a to nebolo málo hlasov. To sa bavíme o tisícoch hlasov v jednom jedinom kraji.

Marián Kotleba získal vo voľbách predsedu BB VÚC 13 629 hlasov. Spoločný kandidát SNS a HZD Jozef Šimko získal 7 197 hlasov. Rozdiel činí 6 432 hlasov.

Veď to Slovensko nezažilo do tých čias, aby na nástenku sa niečo priplo na krátku dobu, zmizlo to odtiaľ a to sme sa bavili o miliardách korún.

Tzv. nástenkový tender na Ministerstve výstavby stál približne 3,6 mld. Sk. Pochybenia v nástenkovom tendri konštatoval aj Národný kontrolný úrad dňa 06.05.2009.