Richard Sulík

O 5 minút 12, Marta Jančkárová, odkaz na videozáznam

Richard Sulík hovoril najmä o priebehu ostatnej volby generálneho prokurátora. Jeho interpretácia udalostí bola v súlade s tým, ako o nich informovali médiá. Sulík zakopol na úvod a na záver relácie, ked sa snažil odstrihnút identifikácie sestriciek s petíciou s “výletníkmi” a pri obhajobe P. Paludu sa snažil zmenit interpretáciu súdneho sporu, v ktorom je Paluda v súcasnosti úcastníkom. 

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Tie, tie dôvody boli práve také, že sa súdi o peniaze, o vlastné peniaze so štátom, čo nie je pravda, štát sa súdi s ním.

Podľa denníku Pravda oficiálne stanovisko strany SDKÚ neexistuje, neoficiálne ale "SDKÚ prekážajú vyjadrenia Paludu o preverení udelených previerok, spôsob oznámenia jeho kandidatúry cez médiá, súdenie sa so štátom o peniaze a nedostatočné manažérske schopnosti." 

Potvrdzuje aj denník SME, podľa  ktorého sú tieto informácie "neoficiálne, stanovisko strana nezverejnila a poslanci oficiálne toto rozhodnutie nevysvetľujú."

Podľa portálu aktuálne.sk, Paluda bol disciplinárne stíhaný na návrh Súdnej rady, no po novele Zákona o sudcoch a prísediacich účinnej od 1. mája tohto roku zodpovednosť a kompetencie v tejto oblasti sa preniesli na ministerku spravodlivosti, ktorou je v súčastnosti L. Žitňanská (SDKÚ-DS). Tá disciplinárne stíhanie zastavila. Paluda sa súdi so štátom o vyše 60-tisíc eur, ktoré má získať ako doplatenie mzdy za čas, keď nemohol súdiť.

Samotný Richard Sulík po stretnutí s Mikulášom Dzurindom vyhlásil 20.5.2011, že jedným z dôvodov, pre ktorý Paluda nemá byť menovaný je fakt, že sa súdi zo štátom.

Z uvedeného vyplýva, že Paluda sa súdi so štátom a požaduje preplatenie ušlej mzdy a nie naopak, ako tvrdí Sulík.

(vysvetlenie výroku bolo doplnené 8.2.2013 bez zmeny pravdivostnej hodnoty)

Tie, tie dôvody boli práve také, že údajné nedostatočné menežérske odborné schopnosti, že sme to oznámili (nomináciu Paludu na post riaditeľa NBS, pozn.) tým spôsobom, že najprv cez médiá.

Podľa denníku Pravda oficiálne stanovisko strany SDKÚ neexistuje, neoficiálne ale "SDKÚ prekážajú vyjadrenia Paludu o preverení udelených previerok, spôsob oznámenia jeho kandidatúry cez médiá, súdenie sa so štátom o peniaze a nedostatočné manažérske schopnosti." 

Potvrdzuje aj denník SME, podľa  ktorého sú tieto informácie "neoficiálne, stanovisko strana nezverejnila a poslanci oficiálne toto rozhodnutie nevysvetľujú."

Na druhej strane chcem povedať, že a s týmto súhlasím s Jozefom Viskupičom, že som telefonoval a s týmto súhlasí aj on, že jednoducho je mylná predstava, že teraz pri každom jednom bode má byť prítomných 150 poslancov, to nemá zmysel.

To či Jozef Viskupič potvrdil Richardovi Sulíkovi, že nemá zmysel, aby bolo v rokovacej sále vždy 150 sa nám nepodarilo zistiť.

Z facebookového statusu J. Viskupiča "Skoda, ze Richard nepovedal, ze v otazke ucasti v plene su dlhodobo poslanci z klubu SaS trnom v oku ostatnym poslancom z inych klubov, ze sme ucastou v plene az smiesni, ked tam sedime skoro stale. Boli sme na to hrdi, ze sme ini, ze je to symbol toho ako treba veci robit tak, aby boli vidiet...symbol zmeny, ktoru sme do NR SR prisli reprezentovat..." skôr vyplýva, že nie.

Nie, nemyslím si, že sme od toho upustili, ja keď vediem schôdzu, tak mám tam celkom dobrý dojem a prehľad koľko poslancov, z ktorej, z ktorého klubu sa nachádza v sále a myslím si, že naďalej poslanci za SaS sú najviac prítomní

Podľa serveru dotankoch.sk má strana SaS najvyššiu účasť na hlasovaniach v parlamente.

Vysoká účasť na hlasovaniach však ešte nemusí nutne znamenať vysokú účasť na rokovaniach počas prejednávania zákonov. Túto informáciu by bolo možné získať porovnaním účasti (podľa prezenčnej listiny) každého poslanca na jednotlivých schôdzach, na takúto analýzu však nemáme dostatočné personálne a časové kapacity.

Verdikt bude taký, že medzičasom teda už mi pán Paška oznámil, že preferujú to riešenie, že zaradíme spätne tie body a v dohľadnej dobe zmeníme ten paragraf 96 odsek tri.

To či P. Paška prijal návrh R. Sulíka sa nám nepodarilo zistiť.

Portál aktuálne.sk však uvádza, že "predseda parlamentu Richard Sulík opätovne zaradí na rokovanie aktuálnej 18. schôdze Národnej rady SR tri návrhy zákonov Smeru-SD a nezávislého poslanca Igora Matoviča." 

Zmenu paragrafového znenia Sulík, podľa portálu, už prerokoval s koaličnými partnermi.